Košarka, FavBet Premijer liga

Zadrani u prvom poluvremenu razbili Cedevitu Junior i upisali novu visoku pobjedu

KK Zadar

U 30. kolu domaće Favbet Premijer lige košarkaši Zadra večeras su uKrešinom domu ugostili momčad zagrebačke Cedevite Junior i upisali još jednu uvjerljivu pobjedu rezultatom 88-68 (26-12, 28-16, 17-23, 17-17) čime su ostali čvrsto na vrhu ljestvice.

Poučeni nedavnim susretom s istim protivnikom, Zadrani su večeras krenuli furiozno u utakmicu s po pet poena Davida i Božića nakon 2 i pol minute igre poveli s 10-0 i više se nisu osvrtali. Kad su se Božiću priključili Lakić, Žganec i Drežnjak gosti jednostavno nisu imali rješenja u obrani a još manje u napadu pa je nakon prvih 10 minuta na semaforu svijetlilo 26-12.

Početkom druge dionice u priču se uključio i kapetan Ramljak pa je upravo nakon njegovog sloboodnog bacanja nakon 3 minute otišao i na +17, a nakon serije 8-0 i na +23, 43-20. Tada se svojom napadačkom rapsodijom javlja i Klarica koji vezuje sedam poena, a Lakić odvodi Zadar i na +27, 52-25 da bi se na veliki odmor otišlo rezultatom 54-28.

Zadrane su s po 9 poena predvodili Božić i Davis, Drežnjak je dodao 8, Klarica 7, a Lakić je uz 6 poena dodao po 5 skokova i asistencija. Kod gostiju jedini raspoložen bio je Serdarušić s 9 poena. Uspjeli su Jusupovi momci limitirati gostujuću tricu na 2/11 dok su sami šutirali 7/14.

Zadovoljni visokim vodstvom i promjenama koje je Jusup napravio u petorci gosti su iskoristili malo opuštanje Zadra te serijom 9-0 smanjuju na -18, 60-42. Zadrani ponovo na kratko pojačavaju obranu, precizniji su u napadu i vraćaju se na +25, 67-42. Ipak, zadnje minute treće dionice bolje koriste gosti te se u posljednju dionicu ušlo s +20 za Zadar, 71-51. Ovu četvrtinu Cedevita Junior je dobila sa 17-23.

Posljednja četvrtina protekla je u punom slabijem ritmu, Zadrani su bez obzira na lijepu rolu mladog Bogdanovića (11 poena) pametno čuvali rezultat, kojemu je uzvratio  Klarica s dvije vezane trice i na koncu je završilo uvjerljivom pobjedom Zadra rezultatom 88-68.

O samoj utakmici ne treba trošiti previše riječi, Zadar je snažno ušao u utakmicu, zarana poveo viskom razlikom, odlično je zaustavio inače odličan šut za tricu gostiju, nadskakao ih (44/32) i bio bolji u svim ostalim elementima košarkaške igre.

Statistika

Zadar su do pobjede predvodili Drežnjak i Klarica s po 15 poena, po 11 koševa zabili su Davis i odlični Mazalin (11 skokova, 4 asistencije). Božić je u nepunih 13 minuta na parketu zabio 9 (bez promašaja), Jambrović 7 a Lakić 6 (6 skokova i 5 asistencija)

Kod Cedevite Junior bolji od ostalih bili su Serdarušić s 18 i Bogdanović s 11 poena. Amerikanci u redovima gostiju Wade (9 poena) i Allen (8) nisu se iskazali jer su bili odlično čuvani.

U 31. kolu košarkai Zadra gostovat će u Zagrebu kod Cibone. Susret na na rasporedu u ponedjeljak, 15. travnja s početkom u 18 sati u Draženovom domu.