Košarka, Eurocup

Eurocup: ASK Riga ili Cajasol u Zadrovu skupinu A

Corey Brewer odličan u odlučujućim trenucima

Odigrano je 7 uzvratnih utakmica 1. pretkola košarkaškog Eurokupa. U nekima od njih su vrlo zapažene role odigrali hrvatski košarkaši.

Bruno Šundov bio je daleko najzaslužniji za prolaz svoje Rige u gostima kod Choleta. Riga je izgubila 75-73, ali se kvalificirala u 2. pretkolo zahvaljujući pobjedi na svom parketu 69-62. Šundov je s 26 minuta bio najbolji strijelac utakmice. U 30 minuta igre šutirao je čak 20 puta, te ubacio 13 lopti iz igre u koš. Njegov bi postotak bio još bolji da nije promašio sva tri pokušaja za tri poena. Šundov je bio i najbolji skakač svoje momčadi sa sedam uhvaćenih lopti.

Corey Brewer prošlogodišnji razigravač Zadra postigao je 10 koševa i dodao 4 skoka, a sve u posljednjih osam minuta utakmice.

ASK Riga u dvije će se utakmice ogledati sa španjolskim prvoligašem Cajasolom iz Seville i pobjednik tog duela u dvije utakmice biti će posljednji, četvrti sudionik skupine A Eurocupa u kojoj su već od prije košarkaši Zadra, francuska ekipa Chorale Roanne i grčki Maroussi.

Košarkaši Galatasaraya svladali su u Istanbulu litavski Siauliai 94-63, te se bez problema kvalificirali u 2. pretkolo, nakon što je prvi susret završio rezultatom 73-73. Andrija Žižić odigrao je u turskom sastavu 19 minuta i postigao 10 koševa (šut iz igre 4-8) uz 5 skokova i dvije asistencije.

Jurica Golemac sudjelovao je u gostujućoj pobjedi svog Panelliniosa nad njemačkim Telekomom u Bonnu 85-70 sa 6 koševa, 5 skokova i dvije asistencije. Iz igre je pogodio dvije od šest lopti. Grčki je predstavnik sigurno prošao dalje, budući da je i prvu utakmicu u svojoj dvorani dobio s 15 koševa razlike.