EuroCup: Marko Banić najbolji u pobjedi Bilbao Basketa

Marko Popović nije nastupio u pobjedi UNIKS-a

Nakon što su u ruskom derbiju B skupine ULEB-ova Eurocupa dobili Dinama na svom parketu 80-71 u trećem kolu, košarkaši UNIKS-a ponovili su uspjeh i tjedan dana kasnije.

Ovaj put momčad Krešimira Lončara i Marka Popovića, koji sada nije nastupio, slavila je i u Moskvi. Bilo je 87-77, a Lončar je opet odigrao solidnu utakmicu. Za 28 minuta skupio je 12 koševa (3-7 za šut dva, 1-2 za tri poena), pet skokova i asistenciju. Najbolji su u pobjedničkoj momčadi bili Sergej Čikalkin s 25 i Francuz Tariq Kirksay s 20 poena i sedam skokova.

U zvijezdama prepunoj domaćoj momčadi dobro su odigrali tek litavski centar Robertas Javtokas (17 koševa, 7 skokova), te njegov sunarodnjak, krlni centar Darjuš Lavrinovič (15 koševa, 9 skokova).

Marko Banić i Drago Pašalić u redovima Bilbao Basketa, te Neven Spahija na čelu Pamese, došli su sa svojim španjolskim klubovima do četvrtih pobjeda u četvrtom kolu košarkaškog Eurocupa.

Bilbao je maksimalan učinak podebljao domaćom pobjedom nad češkim predstavnikom CEZ-om 93-72. Banić je bio najbolji igrač na utakmici sa 16 poena (6-10 šut za dva poena) i osam skokova. Sveukupno je skupio 23 indeksna poena, najviše od svih igrača na parketu. Igrao je 26 minuta.

Pašalić je odigrao 17.5. Iskoristio ih je za četiri poena i pet skokova.

Neven Spahija do četvrte je pobjede došao na gostovanju s Pamesom kod Artland Dragonsa u Njemačkoj. Momčad hrvatskog trenera slavila 89-79.

U dvoboju skupine D izraelski Bnei Hasharon na svom je parketu pobijedio grčki Panellinios 78-76. Za goste je Jurica Golemac upisao četiri koša (2-2 šut), pet skokova i asistenciju za 18 odigranih minuta.

Crvena zvezda još je jednom bila bolja od poljskog PGE-a u dvoboju F skupine, ovaj put i u Turowu. Slavili su Beograđani 86-76, te uz to odigrali vrlo dobru obranu na Damiru Miljkoviću, igraču koji im je prije tjedan dana u Beogradu ubacio 28 poena. Ovaj su ga put limitirali na osam (2-6 šut za dva, 0-2 za tri poena), ali Miljković je zato podijelio šest asistencija.

U drugoj utakmici iste skupine belgijski je Charleroi na gostovanju kod njemačkog Brosea u Bambergu slavio 84-65. Jure Lalić za goste je ubacio šest poena uz četiri skoka za 14 minuta, dok je Pankracije Barać odigrao 9.5 minuta upisavši samo dvije izgubljene lopte.

Benetton je također slavio četvrti put. U dvoboju C skupine Talijani su pobijedili Le Havre na gostovanju 82-76. Slaven Rimac nije igrao za domaće, a Sandro Nicević za goste je ubacio četiri koša (2-8 šut za dva poena) uz tri skoka i dvije asistencije za 20 minuta.

Eurocup, 4. kolo:

Skupina A

Maroussi – ASK Riga 82-77

Zadar – Chorale Roanne 82-70

Redoslijed: 1. Zadar 3-1, 2. ASK Riga 2-2, 3. Maroussi 2-2, 4. Chorale Roanne 1-3

Bnei Hasharon - Panellinios 78-76

Redoslijed: 1. Türk Telekom 3-1, 2. Aris 3-1, 3. Panellinios 1-3, 4. Bnei Hasharon 1-3

Skupina E

Asvel – Gran Canaria 69-81

Lietuvos Rytas – Azovmaš 83-64

Redoslijed: 1. Gran Canaria 2-2, 2. Lietuvos Rytas 2-2, 3. Azovmaš 2-2, 4. Asvel 2-2

Skupina F

PGE Turow – Crvena zvezda 76-86

Brose Baskets – Charleroi 65-84

Redoslijed: 1. Charleroi 4-0, 2. Crvena zvezda 3-1, 3. PGE Turow 1-3, 4. Brose Baskets 0-4

Bilbao Basket – CEZ Nymburk 93-72

Redoslijed: 1. Bilbao Basket 4-0, 2. Hemofarm 2-2, 3. Budućnost 1-3, 4. CEZ Nymburk 1-3