Košarka, EuroCup

Eurocup: Pobjede Banića, Spahije i Anzulovića

Turow ostavio Bamberg na 39 koševa

Bilbao Basket je na svom terenu pobijedio Hemofarm 78-67, a Marko Banić je sa 14 poena bio drugi strijelac momčadi. Najbolji je bio Blums sa 19, a Drago Pašalić nije igrao za španjolski sastav.

Nakon premijernog poraza na klupi Pamese (od Unicaje), hrvatski trener Neven Spahija i njegova momčad iz Valencije, su zaredali s tri pobjede.

Poslije dva prvenstvena uspjeha Spahija i Pamesa su pobijedili i u 1. kolu Eurokupa. Na domaćem terenu su lako svladali FMP 83-58, a do pobjede ih je vodio Kosta Perović sa 16 poena i 11 skokova.

Bizarnu utakmicu su odigrali u Bambergu Brose Basket i poljski Turow. Naime, njemačka momčad je za 40 minuta postigla samo 39 poena, a nevjerojatno je da su u drugoj četvrtini zabili 5, a u trećoj 7 poena (!?).

Turow je slavio 69-39, a udio je u svemu imao i hrvatski košarkaš Damir Miljković koji je postigao 8 poena, te imao četiri asistencije, dvije osvojene lopte i jedan skok. Loš segment su bile tek trice: 0-3.

Slaven Rimac je odigrao samo osam minuta za La Havre na gostovanju kod Himkija gdje su uvjerljivo poraženi 79-55. Rimac je postigao 2 poena, a zvijezda večeri je bio Argentinac Carlos Delfino sa 17 poena, 10 skokova i četiri asistencije  za Himki.

Dražen Anzulović je vodio svoj Spirou Charleroi do pobjede protiv Crvene zvezde 71-65. Pankracije Barać je za Belgijance postigao 9 poena, uz dvije asistencije, jednu osvojenu loptu i skok, ali i četiri izgubljene, dok je Jure Lalić dodao 2 poena i dva skoka.