Košarka, EuroCup

Pobjeda Uniksa, poraz Bilbao Basketa

Marko Popović 8, Marko Banić 18 koševa

Košarkaši UNIKS-a iz Kazana došli su do prve pobjede u drugom krugu natjecanja po skupinama košarkaškog Eurocupa. Na domaćem su parketu dobili turski Türk Telekom 72-57.

U dvoboju skupine J Ruse je do pobjede vodio hrvatski reprezentativni centar Krešimir Lončar, koji je za nepune 23 minute na parketu ubacio 20 koševa (5-7 šut za dva, 1-1 za tri poena, slobodna bacanja 7-8) uz dva skoka.

Drugi je najbolji strijelac kod pobjednika bio Veremejenko s 14, dok je Marko Popović dodao osam koševa. Opet je šutirao očajno (1-3 za dva, 0-5 za tri poena).

U ruskom derbiju skupine I moskovski je Dinamo u gostima pobijedio Himki 77-69, dok je Crvena zvezda također došla do prve pobjede. Slavili su Beograđani na gostovanju kod ukrajinskog Azovmaša 74-62. Bila je to utakmica skupine K.

Momčadi hrvatskih košarkaških trenera Nevena Spahije i Dražena Anzulovića, Pamesa i Charleroi, pobjedama su nastavili natjecanje u Eurocupu.

Oba su sastava upisala druge pobjede u drugoj fazi natjecanja po skupinama: Pamesa je u okviru skupine K pobijedila Hemofarm iz Vršca u Valenciji 65-60, dok je belgijska momčad slavila na gostovanju u Njemačkoj kod Artland Dragonsa 94-82. Jure Lalić ubacio je dva koša za pobjednike, Pankracije Barać niti jedan.

U porazu španjolskog Bilbao Basketa u Viliniusu kod Lietuvos Rytasa (73-71) vrlo je dobro odigrao hrvatski reprezentativac Marko Banić. Ubacio je Zadranin 18 poena (8-10 šut iz igre) i dodao pet skokova. Propustio je, međutim, položiti jednu loptu u ključnim trenucima susreta. Na parketu je proveo 31 minutu.

Drago Pašalić odradio je za Španjolce 17.5 minuta i ubacio četiri poena uz četiri skoka, dok je Damir Markota za 17 minuta ubacio dva poena (1-8 šut iz igre) uz izvrsnih 12 skokova.

Azovmaš – Crvena zvezda 62-74

Redoslijed: 1. Pamesa 2-0, 2. Hemofarm 1-1, 3. Crvena zvezda 1-1, 4. Azovmaš 0-2

Skupina L

Artland Dragons – Charleroi 82-94

Lietuvos Rytas – Bilbao Basket 73-71

Redoslijed: 1. Charleroi 2-0, 2. Bilbao Basket 1-1, 3. Lietuvos Rytas 1-1, 4. Artland Dragons 0-2