Košarka, ACB liga

TAU prošao i Barcelonu, poraz Banićevog Bilbao Basketa

Banić najbolji u redovima Bilbaa: 13 koševa i 8 skokova za 30 minuta

Odigrane su prve dvije utakmice 15. kola španjolskog košarkaškog prvenstva, a nastupe u njima upisala su i trojica Hrvata.

Derbi kola odigran je u Barceloni pred oko 7600 prisutnih na tribinama, a boljom se pokazao gostujući lider natjecanja, koji je na poluvremenu imao 13 poena viška (44-31), da bi istekom 40. minute slavio pobjedu 74-70.

Hrvatski centar Stanko Barać u igri je proveo osam i pol minuta i uz jedan neuspjeli pokušaj iz igre utakmicu okončao bez koševa, uz jednu asistenciju. Juan Carlos Navarro ubacio je 19 za poraženi sastav, pobjednike je predvodio Sergi Vidal s 18 postignutih koševa.

Statistički bolji, ali manje uspješni bili su Marko Banić i Drago Pašalić, čiji je Bilbao Basket poražen na gostovanju kod Fuenlabrade 88-86. Banić je s 13 poena i osam skokova bio najbolji u redovima poražene momčadi za koju je Pašalić dodao tri poena i šest uhvaćenih lopti. Brad Oleson je postigao 25 poena za domaćine.

ACB liga, 15. kolo:

Barcelona – TAU Ceramica 70-74

Fuenlabrada – Bilbao Basket 88-86

Redoslijed: 1. TAU Ceramica 14-1, 2. Barcelona 11-4, 3. Unicaja (-1) 10-4, 4. Joventut (-1) 10-4, 5. Real Madrid 9-5...