Košarka, ACB liga

Marko Banić odličan u pobjedi Bilbao Basketa

Carl English s 33 koša predvodio Gran Canariju do pobjede protiv Fuenlabrade

Nedjeljnim utakmicama španjolskog košarkaškog prvenstva kompletirano je 20. kolo. U sedam utakmica pet pobjeda pripalo je domaćinima.

Marko Banić, Damir Markota i Drago Pašalić ujedinili su snage i uz pomoć suigrača iz Bilbaa svladali Manresu 97-93. Istaknuo se Banić s 19 poena, Markota je dodao 11 uz tri skoka, a Pašalić osam poena. Manresu je predvodio Josh Asselin s 30 koševa i sedam uhvaćenih lopti.

Marko Banić odigrao je  29,5 minuta, a za 19 koševa šutirao je 6/9 za dva, 1/1 za tri i 4/4 slobodna bacanja, čemu je dodao po jedan skok, asistenciju i ukradenu loptu. Valorizacija svegaje 17 indeksnih poena.

Dodatnih pet minuta bilo je potrebno košarkašima Real Madrida da svladaju nejaku Bruesu. Osnovni dio utakmice završio je 90-90, a potom je produžetak okončao domaćin 20-10 u svoju korist. Devet poena, tri asistencije i skok bio je učinak Marka Tomasa u dresu pobjedničkog sastava, predvođenog Louisom Bullockom (26).

ViveMenorca je bez pomoći Marina Baždarića (gležanj) lako poražena na gostovanju kod Joventuta. U uvjerljivoj pobjedi domaćina 92-74 briljirao je Ricky Rubio s 16 poena (6/9 iz igre), osam asistencija, četiri skoka i dvije osvojene lopte, sve za 27 minuta provedenih na parketu. Amerikanac s belgijskom putovnicom Marcus Faison, koji je stigao kao Baždarićeva zamjena, ostao je bez ubačaja (uz šu 0/6) za devet minuta igre, dok je Mario Stojić okončao susret sa sedam poena i tri skoka.

Dodajmo da je Pamesa hrvatskog trenera Nevena Spahije poražena na domaćem parketu od Barcelone 80-61, te da je bivši igrač Zadra Carl English poveo Gran Canariju do pobjede protiv Fuenlabrade. Kanadski reprezentativac postigao je 33 poena i uhvatio osam lopti u pobjedi 92-85.

Real Madrid – Bruesa 110-100, produžetak

Redoslijed: 1. TAU Ceramica 18-1, 2. Barcelona 14-5, 3. Joventut 14-5, 4. Real Madrid 13-5...