Nogomet, Serie A

Serie A: Remi Juventusa i Rome

Bez pobjednika je završio subotnji derbi 12. kola talijanske Serije A. Juventus i Roma su u Torinu odigrali 1-1.

Obje su momčadi na taj način sačuvale seriju nepobjedivosti u prvenstvu, Juventusova se sada proteže na osam, a Romina na šest utakmica. Istina, Rimljani su pritom prekinuli i niz od tri pobjede.

Domaćini su na Olimpijskom stadionu u Torinu poveli u 35. minuti. Alberto Aquilani je ubacio s desne strane, a Vincenzo Iaquinta je s otprilike 12 metara poluvolejom smjestio loptu iza leđa Julija Sergija.

Roma je izjednačila u posljednjoj minuti prvoga poluvremena. Kapetan gostiju Francesco Totti je izveo slobodni udarac, lopta je u živom zidu u ruku pogodila Simonea Pepea, a sudac Nicola Rizzoli je, unatoč silnim protestima, dosudio kazneni udarac. Precizno ga je izveo sam Totti.

U drugoj utakmici subotnjeg programa Fiorentina je kod kuće s 1-0 pobijedila Cesenu. Pobjedu momčadi iz Toskane svojim je petim prvenstvenim pogotkom donio Alberto Gilardino.