Mali nogomet

Benkovačka malonogometna liga: Raštević slavio u derbiju

Sedmo kolo benkovačke lige donijelo je pregršt uzbuđenja, te kvalitetan i efikasan nogomet

Derbi kola odigran je između prvaka Raštevića i trećeplasirane ekipe LTH metalni lijev. Pred dobro popunjenim tribinama gledatelji su uživali u vrhunskoj utakmici sa puno lijepih akcija, poteza i žestoke borbe do zadnjih sekundi utakmice, kako i dolikuje derbiju.

LTH je u prvim minutama utakmice preko Ive Kvesića poveo 1-0, ali pred kraj prvog poluvremena Raštević je preokrenuo rezultat na 2-1 i s tim se rezultatom otišlo na odmor. Početkom drugog poluvremena Raštević je iz jedne polukontre povisio na 3-1, a onda su "ljevači" krenuli sa žestokim presingom i odmah smanjili na 3-2, ali se Raštević do kraja uspio obraniti za konačno slavlje.

Sv. Martin je deklasirao Vranu sa 7-2 i potvrdio svoju veliku kvalitetu, te neizvjesnu borbu sa Raštevićem za prvaka lige. U benkovačkom derbiju, Benkovac je nadigrao Benkovačko Selo 2-1, Smilčić je rutinski pobijedio Rodaljice 4-1 a Vukšić je drugu utakmicu za redom u zadnjim minutama prokockao pobjedu, te je Paljuv doslovce u zadnjim sekundama izjednačio rezultat na konačnih 4-4.

LISIČIĆ - LIŠANE odgođeno

SV. MARTIN - VRANA 7-2

SV. MARTIN: Ante Zubčić, Kokić (3), Čulina, J. Pedić, Remšak, Mikulec (2), Baždarić (1), Antonio Zubčić (1), Jergan, Baždarić, Z. Pedić, Kruneš, Bacalja. Voditelj: Zvonimir Pedić.

VRANA: Barišić, Mario Đodan, Marko Đodan, L. Knežević (2), Ž. Knežević, Čačić, Šarić, Polegubić, Tokić, Desnica, Žutelija. Voditelj: Ive Knežević.

BENKOVAC - BENKOVAČKO SELO 2-1

BENKOVAC: Žilić, Rogić, Zrilić, Ivandić, Zelić, Gašpar, Čirjak, Čerina, Guzić, Katuša, Budan, Zubčić (2). Voditelji: Jadranka Rogić i Marijan Zubčić.

BENKOVAČKO SELO: Knežević, Blažević, Marković (1), Erceg, Čerina, Vukančić, Šitum, Kristić, Lučić. Voditelj: Drago Čumurdžić.

SMILČIĆ - RODALJICE 4-1

SMILČIĆ: Lončar, Anić, Kolčeg, Arbanas, Štrkalj, Pavičić (1), D. Janković (1), Marinović (1), Duspara, Jurešić, B. Janković, Crnjak, Budan (1). Voditelji: Krešo Arbanas i Vlatko Anić.

RODALJICE: Kamber, Ušljebrka, Patača, Vuksan-ćusa (1), Mijić, Miletić, Čirjak, Marinović, Buljat, I. Marinović. Voditelj: Zoran Patača.

PALJUV - VUKŠIĆ 4-4

PALJUV: S. Bakić, L. Klapan, Žuža (1), A. Klapan, I. Bakić (1), Marić, T. Klapan, A. Bakić (2), M. Buterin, Šalina, Baždarić, I. Buterin. Voditelj: Ante Baždarić.

VUKŠIĆ: K. Bastać, Ledenko, B. Bastać, Nimac, Maričić (1), Kardum, Miletić (2), K. Brčić, T. Brčić (1), Orlović. Voditelji: Marko Nimac i Kristijan Bastać.

RAŠTEVIĆ - LTH 3-2

RAŠTEVIĆ: Tokić, Ljutić (1), Čirjak, Perica, Jukić, Zanić, Margarin, Marinović (1), Marjanović (1). Voditelj: Dragan Klarica.

LTH METALNI LIJEV: Stojčević, Kralić, M. Kvesić, Pešut, I. Kvesić (1), Jelić (1), Dujmović, Pejić, Dejanović, Čerina, Maračić. Voditelj: Marijan Pejić

12. Vukšić 7 0 2 5 20-41 2

Strijelci: Denis Jelić (LTH) - 9 golova, Krešo Čulina (Sv. Martin) - 7, Ivica Orlović (Vukšić) - 7, Ivo Kvesić (LTH) - 6, Stefan Vulić (Benkovačko selo) - 6.

Tekst i foto: Mane Ledenko