Mali nogomet

Benkovačka malonogometna liga: Nakon prvog dijela Raštević uvjerljivo prvi

Završen je prvi dio Benkovačke lige gdje je fenomenalna ekipa Raštevića bez poraza uvjerljivo osvojila prvo mjesto sa maksimalna 33 boda i nosi veliku bodovnu prednost ispred svojih suparnika.

Ovo kolo su opet obilježili strijelci koji su bili raspoloženi i mnogobrojni gledatelji su uživali u zanimljivim utakmicama sa mnogo golova, odličnih poteza i akcija.

Prvak Raštević je rutinski i bez poteškoća nadigrao mladu ekipu Benkovačkog Sela. U zadnjih pet kola ekipa Lisičića jednostavno briljira i melje sve pred sobom i zasluženo je preotela treće mjesto odličnoj ekipi Sv. Martina. Po tko zna koji put opet je sjajni Gojko Uskok bio nerješiva zagonetka za supraničke obrane, tako je i Vrani uvalio tri zgoditka a kod četvrtog je asistirao.

Odličnu utakmicu i veliki susjedski derbi odigrali su Sv. Martin i Paljuv. Za sudjelovanje u Ligi za prvaka Paljuvu je trebao bod i vidjelo se odmah na početku da će to bit izvanredna utakmica kad je Paljuv krenuo žestokim presingom, ofenzivno i odmah je poveo sa 1-0 ali do kraja utakmice rezultat se naizmjenično mijenjao i do samog kraja utakmice bilo je bezbroj šansi sa jedne i druge strane ali je rezultat ostao neriješen 3-3 i s tim bodom Paljuv se plasirao u Ligu za prvaka.

Drugi veliki derbi kola odigrali su Smilčić i Benkovac, gdje se također odlučivalo tko će ići dalje u doigravanje za Ligu za prvaka i Benkovcu je samo pobjeda značila plasman, tako da su gledatelji uživali u velikoj utakmici sa mnoštvo prilika, poteza i velikog ritma. Rezultat utakmice se naizmjenično mijenjao i do zadnjih minuta bilo je velike neizvjesnosti, uzbuđenja, gdje je Smilčić do zadnje tri minute vodio 3-2 i onda Benkovac kreće na sve ili ništa i ekspresno izjednačava rezultat na 3-3. U zadnjoj minuti Benkovac je promašio dva čista zicera ali utakmica i u ovom drugom derbiju završava također sa 3-3 i Smilčić se plasirao u trku za Ligu za prvaka.

Fenjeraš Vukšić je opet prokockao čistu pobjedu jer je do sredine drugog poluvremena vodio sa 3-1 i već im se smiješila prva pobjeda u ligi ali su Rodaljice preokrenule rezultat na konačnih 5-3 u svoju korist.

Prvi dio prvenstva je završen i nastavlja se igranje Liga kup Grada Benkovca, a liga se nastavlja odmah nakon završetka kupa. Liga će se nastaviti u dvije skupine: prvih šest ekipa će igrati Ligu za prvaka, a  ostalih pet ekipa igrat će Ligu za poredak, gdje će igrati svatko sa svakim i svi prenose dosadašnje osvojene bodove za daljnji nastavak doigravanja. U ligi za prvaka igraju: Raštević, LTH metalni lijev, Lisičić, Sv. Martin, Smilčić i Paljuv, a u ligi za poredak igraju: Benkovac, Vrana, Benkovačko Selo, Rodaljice i Vukšić.