Nogomet, Bundesliga

Bundesliga: Huntelaarova dva pogotka, Schalkeu tri boda

Nogometaši Schalkea zasjeli su, nakon ove subote, na treće mjesto bundesligaške ljestvice. Na svom su travnjaku pobijedili 2-0 Bayer iz Leverkusena u utakmici 27. kola, uz dva pogotka sjajnog Nizozemca Klaas-Jana Huntelaara.

Došao je tako Schalke na treće mjesto ljestvice, preskočivši Borussiju iz Mönchengladbacha. Ima Schalke 53 boda, odnosno, šest manje od vodeće, druge Borussije, te je time nagovijestio da će biti treći klub u utrci za pokal prvaka.

S dva nova pogotka Huntelaar je, pak, sve bliže Mariju Gomezu iz Bayerna na ljestvici najboljih strijelaca. Gomez ima 23, a Huntelaar jedan manje.

Prvi je pogodak, na asistenciju Fuchsa, Nizozemac postigao već u 18. minuti. Nakon toga nije bilo pogodaka sve do 86. minute, makar ih je moglo biti s obje strane. Ipak, Schalke je bio znatno opasniji na što upućuje i 17 udaraca prema gostujućim vratima, odnosno, šest u okvir vratiju golmana Lena.

Da ipak ne bude dramatične završnice pobrinuo se, dakle, opet Huntelaar golom u 86. minuti.

Hrvatskog igrača Vedrana Ćorluke i dalje nema u sastavu Bayera zbog ozljede.