Nogomet, Primera

Primera: Atletico se ubacio u borbu za Europu

Nogometaši madridskog Atletica pobijedili su u posljednjoj nedjeljnoj utakmici 34. kola španjolske Primere. S 1-0 su apsolvirali gostovanje kod Rayo Vallecana.

Strijelac jedinog pogotka bio je Kolumbijac Falcao, koji je tako potvrdio da se u premijernoj sezoni, u madridskom klubu, itekako dobro snašao. Njegov je to 22. prvenstveni pogodak, te je treći strijelac lige iza Cristiana Ronalda i Lea Messija. U 64. minuti je Falcao lijepo izbjegao zamku zaleđa, predriblao daleko istrčalog vratara domaće momčadi i sa 25 metara plasirao loptu u praznu mrežu.

Rayo Vallecano je posebno u nastavku stisnuo suparnika, ali do izjednačenja nije došao, te je upisao već peti poraz u posljednjih šest prvenstvenih nastupa.

Atletico je došao do osmog mjesta na ljestvici, u skupini je s dosta klubova koji imaju po 45 bodova, te mu šest nedostaje do četvrtoplasirane Malage.