Odbojka, Challenge Cup

Odbojka: Neuspješna europremijera Mladostaša

Na premijeri u Challenge Cupu, u gostima kod austrijskog VCA Amstetttena NÖ, igrači HAOK Mladosti nisu uspjeli prirediti iznenađenje. Za sat i 47 minuta igre slavio je domaćin sa 3:1 (25:16, 25:22, 20:25, 25:19).

Mladostaši su prilično impresionirani ušli u utakmicu u nedavno obnovljenoj i dobro ispunjenoj dvorani Johanna Pölza. Domaća ekipa od samog je početka pokazalaodlučnost da prekine crnu seriju na domaćem parketu, dok su gosti tek u drugom setu "pokazali zube".

Naizgled nedostižan minus od 8:16 Zagrepčani su strpljivom igrom s malo pogrešaka maestralno preokrenuli na izjednačujućih 17:17. Čak su i poveli 19:18, ali su ih Austrijanci dostigli (i bitno prestigli na 22:19). S tri gostujuća uzastopna poena, rezultat je ponovno završio u egalu (22:22). Tri domaća poena dostajala su za završetak seta i 2:0.

Treći set donio je pravo lice Mladosti. Od 8:8 do vodstva 16:12 ili 19:15 viđena je prepoznatljiva mladostaška prezentacija. Napadačka rapsodija i sigurnost u ostalim elementima igre rezultirali su osvajanjem seta (25:20) za 26 minuta. Činilo se da je to početak sveukupnog preokreta. No, i u četvrtom setu domaćin je imao početnu prednost (8:4, 11:6), razvučenu sve do 15:15. Mladost je povela 17:16, ali nažalost i dopustila suparniku povratak u set. Kako se kasnije pokazalo i u utakmicu. Amstetten je prilično brzo otklonio dvojbe o pobjedniku.

Uzvrat je na rasporedu u utorak 17. studenoga 2015. godine u Domu odbojke na Savi.

Drugi hrvatski predstavnik u ovom natjecanju Mladost Marina Kaštela poražen je na domaćem terenu od Fino Kaposvara 2:3 (27:25, 18:25, 26:24, 24:26, 14:16).