Košarka, Favbet Premijer liga

Lakić u posljednjoj dionici presudio žilavim Zabočanima

Zvonko Kucelin | KK Zadar

U 26. kolu domaće Favbet Premijer lige košarkaši Zadra večeras su u Krešinom domu upisali još jednu pobjedu. Na krilima Lakića i Mazalina tek u posljednjih šest minuta slomili su otpor i upisali pobjedu protiv žilavog Zaboka rezultatom 88-74 (24-24, 27-25, 14-13, 23-12).

Uoči utakmice pod svod dvorane postavljena je zastava u sjećanje na ovogodišnje osvajanje Kupa Krešimira Ćosića. Riječ je o 21. trofeju Zadra, 14. od samostalnosti.

Jusup niti večeras nije računao na bolesnog Žganeca dok su Ramljak i Božić prosjedili cijelu utakmicu na klupi. I osjetilo se to na igri Zadrana gotovo 34 minute, jer su žilavi Zabočani stalno puhali za vratom Zadranima.

Poveli su gosti koševima Šustića i tricom Sikirića s 0-5 no Zadar je vrlo brzo uhvatio priključak a polovicom 6. minute i poveo s do tad najviših +5, bilo je 16-11. Ipak do isteka desete minute gosti su poravnali na 24-24.

Imali su gosti ponovo vodstvo u 14. minuti kada je bilo 33-34, no Zadar preko Lakića (trica) i Mazalina (4 vezana poena) vraćaju prednost, ovaj put na +6, 40-34. Sikirić i Savić odgovaraju svojim ubačajima i ponovo je sve bilo na početku, 44-44 polovicom 18. minute. Na veliki odmor otišlo se ipak minimalnom prednošću Zadra, 51-49.

U koševima siromašnoj trećoj četvrtini (ukupno 27 poena) domaći su ipak bili za nijansu bolji i u odlučujuću dionicu ušlo se rezultatom 65-62 za Zadar i pitanje pobjednika još je bilo otvoreno.

Početkom 34. minute nakon trice i koša Rebića bilo je 67-67, a tada se Zadranima ukazao sjajni Lakić koji je u seriji 10-0 zabio 8 poena i domaćini su se prvi put odljijepili na+10, 77-67 i praktički riješili pitanje pobjednika. Tri minute prije kraja stiže nova mini serija Zadra (Mazalin, Lakić i Jambrović po 2 poena) i odlaze na +15. Do kraja gosti su samo minimalno uljepšali rezultat te je završilo rezultatom 88-74.

Namučili su se Jusupovi momci kako bi stigli do nove pobjede, a kapu treba skinuti i gostima koji dok su imali snage i koncentracije nisu ni pomišljali na predaju.

Kompletna statistika

Zadrane je pobjede predvodio sjajni Lakić s 26 poena, 4 skoka i 3 ukradene lopte, odličan je i večeras bio Mazalin s 20 poena, 8 skokova i 5 asistencija. Jambrović je zabio 12 koševa uz 3 skoka iu 6 asistencije, a svoje role solidno su odigrali su i Davis s 8 i Mekić sa 7 poena.

Kod Zaboka bolji od ostalih bili su Rebić, Savić i Neal (7 asistencija) s po 14 koševa, Sikirić je dodao 13 poena uz 6 skokova, a Cinac 12 uz 7 skokova.

Ovom pobjedom Zadrani su i dalje osamljeni na čelu ljestvice s 24 pobjedei 2poraza, dok je Zabok trenutačno šesti sa skorom 12 pobjeda i 14 poraza.

U 27. kolu Premijer lige košarkaši Zadra gostovat će na Baldekinu u Šibeniku, a utakmica je na rasporedu u subotu, 30. ožujka s početkom u 18 sati.