razvojna strategija
Organizacija Davis Cupa i izgradnja Regionalnog teniskog centra u Zadru kao temeljac Nacionalnog teniskog centra
Dvije su godine prošle otkako je s timom suradnika vodstvo Hrvatskog teniskog saveza preuzela Nikolina Babić. Krovno hrvatsko tenisko tijelo pod novim je vodstvom započelo s nizom aktivnosti i projekata s ciljem popularizacije tenisa u Hrvatskoj ali i njegovim dugoročnim razvojem u budućnosti.
Izgradnja Nacionalnog teniskog centra te izrada i provedba strategije od 2021. do 2027. posebno se ističu kao ciljevi Saveza ključni za razvoj hrvatskog tenisa u godinama koje dolaze.
"Izgradnja Nacionalnog teniskog centra kao središnjeg mjesta na kojem će se razvijati generacije tenisačica i tenisača cilj nam je od iznimne važnosti baš kao i izrada strategije od 2021. do 2027. Strategija nam je izuzetno bitna kako bi se definirao razvoj i implementacija infrastrukture i programa na području RH. Radit će se snimanje stvarnog stanja infrastrukture, turnira, broja igrača, jednom riječju mapiranje cijelog tenisa u Hrvatskoj kako bismo mogli planirati razvoj te spremni dočekati i aplicirati za financijska sredstva EU", ističe predsjednica Hrvatskog teniskog saveza Nikolina Babić.
Organizacija Davis Cupa i izgradnja Regionalnog teniskog centra u Zadru, pokretanje projekta Tenis u školama te podizanje kvalitete svih teniskih natjecanja u Hrvatskoj samo su neki od projekata ostvarenih u posljednje dvije godine.
"Realizirali smo nekoliko važnih projekata, među kojima posebno treba istaknuti jedno od zahtjevnijih Davis Cup natjecanja - ono u Zadru 2018. godine. Tako je i nastao Regionalni teniski centar sa sedam zemljanih i tri betonska terena na kojima su se nedavno pripremali hrvatski reprezentativci i koji je danas središte dalmatinskog i hrvatskog tenisa. Upravo se na tim terenima nedavno održao i Adria Tour koji je okupio neke od najboljih tenisača svijeta, to je za hrvatski tenis veliko priznanje", objašnjava predsjednica Hrvatskog teniskog saveza Nikolina Babić.
U posebnom fokusu Hrvatskog teniskog saveza je i podizanje kvalitete državnih natjecanja. Prva i druga hrvatska liga dobile su po prvi puta nagradni fond kako bi se razina obje lige podigla na onu koju igračice i igrači zaslužuju. Prilagođeni su juniorski programi prema kvaliteti igrača rang svjetske rang liste, a juniori sada imaju besplatne stručne medicinske preglede, fizioterapeuta i osiguranje odnosno sve ono potrebno za razvoj mladih tenisača.
Vezane vijesti
-
En primeur 2.0 je pred vratima! S nestrpljenjem iščekujemo prve ovogodišnje mlade paške sireve, sezona 2025.!
-
U srijedu 12.03.2025. od 19 sati do 2 ujutro u studentskom klubu Božo Lerotić zaigrajte Dungeons and Dragons i druge društvene igre (Pictionary, Catan, Čovječe ne ljuti se, Alias, Uno, itd.).
-
Policijski službenici Postaje pomorske i aerodromske policije Zadar proveli su kriminalističko istraživanje nad 40-godišnjim hrvatskim državljaninom, kojeg se sumnjiči za kazneno djelo prijevare.
-
U izdanju izdavačke kuće 3000 godina Za dar izišla je druga knjiga u nizu Od mora i zlata, Moj Zadar, moj zavičaj Tomislava Marijana Bilosnića, zamišljena kao izbor iz tekstova koje je ovaj autor posvetio svome zavičaju, temi Zadra i prostoru Zadarske županije.
Izdvojeno
-
Mnogi stanovnici talijanskog grada Napulja i okolice proveli su noć na ulicama ili u automobilima nakon što je potres zatresao i oštetio zgrade, prenosi u četvrtak BBC.
-
Šparoge mogu biti ukusan prilog drugim jelima – dovoljno ih je kratko ispeći u pećnici sa solju i paprom i malo ulja, a potom poslužiti s naribanim parmezanom.
-
Voda pruža dodatni otpor tijekom vježbanja, što znači da tijelo troši više energije, a samim time se brže sagorijevaju kalorije
-
Do kraja tjedna i na moru promjenjivo. Najmanje kiše past će vjerojatno u nedjelju, a još u petak će lokalno na sjevernom Jadranu biti obilna i praćena grmljavinom
Reci što misliš!