Košarka, NBA liga

Charlotte nadoknadila zaostatak od 21 koš i slavila protiv Phoenixa, vrlo dobar učinak Bendera

Screenshot / nba.com

VIDEO: Charlotte Hornets su sinoć sa 115-110 pobijedili Phoenix Sunse nakon što su nadoknadili zaostatak od čak 21 koš, a Dragan Bender je odigrao odličnu utakmicu za poraženu momčad

Bender je u 26 minuta zabio 18 koševa sa šutom iz igre 7/9 i trice 4/6 te je tome dodao pet skokova i jednu asistenciju.

Charlotte je uspjela nadoknaditi zaostatak od 21 koš i zahvaljujući Nicolasu Batumu koji je zabio 22 koša te Dwightu Howardu i Kembi Walkeru koji su svaki ubacili po 18 koševa i stići na kraju do pobjede, treće zaredom.

Kod Sunsa najbolji je bio Josh Jackson s 23 pogotka, dok je TJ Warren dodao 21. Devin Booker je također ubacio 18 koševa.

Bender je zabio tricu kojom su Sunsi stekli vodstvo od 78-57 četiri minute nakon početka treće četvrtine prije nego su Hornets preuzeli kontrolu nad utakmicom. Walker je u trećoj četvrtini zabio 13 koševa za Hornetse koji su se približili na osam razlike do kraj tog dijela utakmice. U zadnjoj četvrtini Cody Zeller pogađa tricu  za vodstvo od 106-96 sedam minuta prije kraja  nakon serije Hornetsa od 20-2. Nakon toga Suns su se približili na najviše pet koševa.

U najnapetijoj utakmici sinoć, Boston, vodeća momčad Istočne konferencije, svladala je Portland s 97-96 zahvaljujući trici Ala Horforda u zadnjoj sekundi.

Ova pobjeda, četvrta u nizu bez njihovog najboljeg igrača Kyrieja Irvinga, učvrstila je Celticse na prvom mjestu Istoka s 39 pobjeda i 15 poraza ispred Toronto Raptorsa koji su sa 101-86 bili bolji od Memphis Grizzliesa.

Damian Lillard je zabio osam zadnjih koševa za Trail Blazerse, od čega tri u zadnjih sedam sekundi za vodstvo Portlanda od 96-95. No tada koš za pobjedu Bostona pogađa Horford unatoč obrani Al-Farouqa Aminua.

Horford je utakmicu završio s 22 pogotka i 10 skokova, Jayson Tatum sa 17 koševa.

Kod Blazersa najbolji je bio CJ McCollum s 22 pogotka, dok je Lillard dodao 21.

Los Angeles Lakers su iznenadili Oklahoma City Thunder sa 108-104 unatoč 36 koševa Russella Westbrooka. Ivica Zubac nije ulazio u igru za Lakerse kod kojih je najučinkovitiji bio Brook Lopez s 20 koševa.

Thunder je s 30 pobjeda i 24 poraza peta momčad Zapadne konferencije, dok su Lakersi 11. s omjerom pobjeda i poraza  21:31.