Košarka, NBA liga

Još jedan double-double Šarića u pobjedi Philadelphije, odlični Bogdanović i Bender

Twitter / ‏@Sixers

VIDEO: Hrvatski košarkaš Dario Šarić je sinoć bio odličan u pobjedi svojih Philadelphia 76ersa upisavši double-double, a odličan učinak su ostvarili Bojan Bogdanović i Dragan Bender u porazima Indiana Pacersa i Phoenix Sunsa

Philadelphia 76ers Darija Šarića su slavili protiv Miami Heata kod kuće sa 103-97.

Šarić je odigrao 33 minute za Philadelphiju i upisao svoj deveti double-double sezone sa 17 koševa (šut iz igre 7/13, trice 3/7), deset skokova , četiri asistencije i dvije ukradene lopte. Ben Simmons je bio najučinkovitiji kod Sixersa s 20 pogodaka, a double-double je upisao i Joel Embiid s također 17 koševa i 11 skokova.

Kelly Olynyk je predvodio Miami s 19 koševa.

Sixersi su imali prednost od 26 koševa nakon tri četvrtine zahvaljujući odlično odigranoj obrani koja je ograničila Miami na šut iz igre od 32.8 posto.No tada Heat pojačava svoju obranu, u zadnjoj četvrtini gotovo šest minuta drže Sixerse bez pogotka iz igre te rade seriju od 17-0 i smanjuju zaostatak na 97-92. No onda u zadnje dvije minute Embiid i Simmons pogađaju po koš i Sixersi odlaze na 101-92.

Sixersi su sada s 25 pobjeda i 24 poraza osmi na Istoku.

Bogdanovićevi Indiana Pacers su poraženi u Charlotte gdje su ih domaći Hornetsi svladali sa 133-126. Pacers su primili 49 pogodaka u prvoj četvrtini, a u prvom poluvremenu su zaostajali čak 18 koševa da bi na sredini treće četvrtine došli do izjednačenja ali ni jednom nisu prešli u vodstvo.

Indiana (29-24) je trenutačno sedma momčad Istoka.

Najbolji kod Pacersa bio je Victor Oladipo koji je utakmicu završio s 35 pogodaka, dok je Bogdanović u 32 minute na terenu zabio 18 koševa (šut iz igre 5/10, trice 2/5) i tome dodao dva skoka i dvije asistencije.

No to nije bilo dosta da nadigraju Charlottin dinamični duo  koji su činili Kemba Walker  i Nicolas Batum. Walker je bio najbolji strijelac utakmice, zabio je 41 koš uz devet asistencija, dok je Batum dodao 31 koš od čega je devet trica.

Odličan učinak u porazu svojih Phoenix Sunsa ostvario je i Dragan Bender. Utah Jazz je s visokih 129-99 pobijedio Sunse, a Bender je bio na korak do svog prvog double-doublea, u 28 minuta na terenu zabio je 16 koševa (šut iz igre 5/10, trice 4/8) i upisao devet skokova, pet asistencija i jedan blok.

Za Jazz (23-28) je ovo četvrta uzastopna pobjeda i šesta u zadnjih osam utakmica.

Mitchell je postigao 40 pogodaka za Jazz, dok je Ricky Rubio dodao 14 koševa, šest skokova i devet asistencija.

Kod Sunsa najbolji je bio rookie Josh Jackson s 20 pogodaka, dok je Devin Booker ubacio 18 koševa.