Košarka, ACB liga doigravanje

Joventut i Tau Ceramica u polufinalu

U odlučujućim, trećim četvrtfinalnim utakmicama doigravanja španjolskog prvenstva, Joventut i Tau Ceramica ostvarili su očekivane pobjede.

Tau Ceramica je u Vitoriji pred više od 8.500 gledatelja deklasirala Pamesu iz Valencije 82-61, te će u polufinalu igrati protiv Unicaje. Momčad hrvatskog trenera Nevena Spahije već se na kraju prve četvrtine odlijepila na 13 koševa razlike, 25-12. Na poluvremenu je rezultat bio 40-25, a nakon treće četvrtine 56-40.

Zoran Planinić odigrao je samo 13 minuta i postigao 5 koševa uz šut 2-4 iz igre i 1-3 iz slobodnih bacanja. Tom je učinku dodao 1 skok. U gostujućoj je momčadi hrvatski centar Stanko Barać proveo 13 minuta i postigao 6 koševa (3-5 iz igre, 0-2 slobodna bacanja) uz dva skoka.

Sjajno je kod domaćih odigrao Tiago Splitter. Za 16 poena promašio je samo jednu loptu (6-7 iz igre, 4-4 slobodna bacanja), a imao je i 5 skokova, te isto toliko asistencija. U Pamesi je prvo ime bio Beograđanin Dejan Milojević s 12 koševa, 12 skokova i 3 asistencije.

Joventut je u Badaloni pred 8.500 gledatelja pobijedio Akasvayju Gironu 86-75, ali ipak teže nego što se očekivalo. Naime, nakon 30 minuta igre rezultat je bio izjednačen, 59-59, ali je u zadnjih 10 minuta Joventut ipak pronašao put do polufinala.

Najveće zvijezde obje momčadi bili su i najbolji igrači utakmice. Kod Joventusa, Rudy Fernandez s 24 koša (6-11 iz igre, 9-10 slobodna bacanja) i 6 asistencija, a kod Girone Marc Gasol s 23 koša (9-13 iz igre, 5-8 slobodna bacanja), 10 skokova i 3 asistencije.

Joventut, koji je ove sezone već osvojio dva trofeja, ULEB Cup i španjolski Kup kralja, u polufinalu će igrati protiv Barcelone.