Košarka, ACB Liga

TAU i Joventut sa sirenom , poraz Bilbao Basketa

Skkromna Banićeva partija - 7 koševa, 3 skoka i 3 ukradene lopte u 22 minute

Koševima u posljednjim sekundama pobjede su svojim momčadima u 21. kolu španjolskoga košarkaškog prvenstva donijeli Pete Mickeal i Ricky Rubio.

Mickeal je ubacio sa sirenom za gostujuću pobjedu TAU Ceramice kod Granade 87-86. Devetnaesta je to pobjeda u 20 utakmica ove sezone dominantne baskijske momčadi. Mickeal je u nju ugradio 26 poena (10-14 šut iz igre) i 11 skokova za valorizacijski indeks 40, dok je najbolji strijelac lige, Igor Rakočević, ubacio 30 poena.

Hrvatski reprezentativac u redovima gostiju, Stanko Barać, dodao je dva poena uz dva skoka za 16.5 minuta provedenih na parketu.

Na sličan je način Joventut minimalno pobijedio kod Manrese (84-83). Ricky Rubio ubacio je ključno slobodno bacanje za konačan rezultat. Ukupno je zabio osam poena za 28 minuta na parketu. Dodao je i osam asistencija.

Murcia je na gostovanju pobijedila ViveMenorcu 94-84 zahvaljujući rijetko viđenom učinku Amerikanca Taqueana Deana. Ubacio je prvi strijelac utakmice osam trica iz osam pokušaja.

Kod gostiju je ponajbolji bio Hrvat Mario Stojić s 19 poena (5-11 šut za dva, 2-7 za tri poena), četiri skoka i dvije asistencije. Potrošio je ipak previše, čak 18 lopti. Baždarić se nije upisivao u listu strijelaca za 12 minuta na parketu.

Fuenlabrada je u Madridu uvjerljivo porazila Zaragozu 103-80. Ubacili su domaći za njih rekordnih 18 trica u jednoj utakmici. Za to su potrošili 32 lopte. Andrija Žižić u gostujućem je sastavu ostao bez učinka za 15 minuta na parketu.

Unicaja je do 14. pobjede u sezoni došla domaćim trijumfom nad Bilbao Basketom. Slavili su igrači Garcije Aita 84-73.

Hrvati su u gostujućim redovima ponudili skromne partije. Banić je ubacio sedam, Pašalić pet, a Markota svega dva koša. Markota je zato barem participirao s vrlo dobrih sedam skokova za 20 minuta na parketu.

Novu je pobjedu, desetu u sezoni, upisala Pamesa hrvatskog trenera Nevena Spahije. Sastav iz Valencije u gostima je pobijedio Estudiantesa 81-77.