Košarka, ACB liga

Double-double učinak Stanka Baraća

Tijesna pobjeda Reala, uvjerljiva Unicaje

Hrvatski košarkaški reprezentativac Stanko Barać odigrao je jako dobru utakmicu u domaćoj pobjedi svoje TAU Ceramice protiv Manrese 80-67 u drugom kolu španjolske ACB lige.

Barać je za nepune 23 minute na parketu ubacio 11 koševa (šut za dva 4/6, sl. bacanja 3/5), uz deset skokova (od čega dva napadačka) i dvije asistencije.

U redovima pobjedničke momčadi najefikasniji je bio Igor Rakočević s 19 koševa. U redovima Manrese Rubio je ubacio 19 koševa.

Real Madrid je kod kuće tijesno slavio protiv Granade 81-80, a Marko Tomas je u pobjedi svoje momčadi sudjelovao s 2 koša (šut za dva 1/2, trice 0/2) i jednim skokom za 12 minuta provedenih na parketu. Real je predvodio Felipe Reyes s 22 koša.

Najuvjerljiviju pobjedu večeri ostvarila je Unicaja iz Malage, koja je s 91-60 razbila Cajasol u gostima.