Nogomet, Premiership

Blackburn slavio kod Fulhama

Momčad Blackburna svladala je u Londonu domaći Fulham s 2-1 u zaostaloj utakmici 21. kola engleskog nogometnog prvenstva.

Vrijednu pobjedu ostvario je Blackburn u borbi za ostanak, četvrtu ove sezone u gostima, a tek sedmu ukupno. Domaćin je poveo već u 2. minuti golom Clinta Dempseya. Blackburn je dobru igru okrunio s dva gola u nastavku. U 69. je izjednačio El-Hadji Diouf, a pogodak vrijedan tri boda za goste je postigao Jason Roberts u 85. minuti.

Blackburn je, tako, osvojio svih šest bodova protiv Fulhama u ovome prvenstvu. U prvom dijelu sezone svladao ga je kao domaćin s 1-0. Drugi uspjeh u nizu donio je Blackburnu skok s 18. na 15. mjesto na ljestvici, sada imaju 30 bodova. Fulham je ostao na 10. mjestu s 34 boda.