Nogomet, Primera

Primera: Espanyol bolji od Racinga

Domaćom pobjedom nad Racingom 3-1 u posljednjem susretu 27. kola, Espanyol je skočio na šesto mjesto ljestvice španjolskog prvenstva.

Bila je to druga uzastopna pobjeda Espanyola i deveti ogled u nizu u kojem Racing nije pobijedio, pa se nije pomaknuo s 18. mjesta, koje na kraju sezone vodi u drugu ligu.

Za goste iz Santandera je dobro počelo, jer su poveli iz kontre u 12. minuti. Adrian je s lijeve strane ubacio prema Stuaniju, koji je udarcem iz prve zatresao mrežu i zabio svoj sedmi pogodak ove sezone u Primeri.

U 26. minuti, Verdu je odličnim udarcem iskosa s lijeve strane izjednačio na 1-1. Samo sedam minuta nakon toga, jednako lijepi, ako ne i još ljepši gol za vodstvo domaćina, zabio je desnom nogom s 20 metara Coutinho.

Gosti su od 52. minute igrali bez iskljčenog Gullona. Konačnih 3-1 postavio je Moreno u 80. minuti udarcem glavom.