Košarka, NBA

NBA: Clippersi košem u zadnjoj sekundi izbacili Spurse

Sekundu prije kraja Chris Paul je zabio koš za pobjedu LA Clippersa 111:109 protiv San Antonio Spursa u sedmoj utakmici prvog kruga doigravanja Zapadne konferencije NBA lige, pa je momčad iz Los Angelesa prošla dalje s ukupnih 4-3 u seriji protiv branitelja naslova.

Paul je u prvoj četvrtini istegnuo butni mišić, no to ga nije smetalo da preko Tima Duncana osigura veliku pobjedu svojoj momčadi. Završio je utakmicu s 27 poena i sada suigrače i njega u konferencijskom polufinalu čekaju Houston Rocketsi.

Blake Griffin je dodao 24 koša, 13 skokova i 10 asistencija u pobjedničkom sastavu, što mu je bio drugi triple-double u ovoj seriji.

Kod Spursa Duncan je završio dvoboj s 27 poena i 11 skokova, dok je Tony Parker dodao 20 ubačaja.

Griffinova dva slobodna bacanja 3:35 minuta prije kraja odvela su Clipperse do vodstva 102:101, ali Duncan i Kawhi Leonard donijeli su preokret i vodstvo San Antonija 102:105.

Rezultat je izjednačen na 105:105 tricom Barnesa, a onda je Parker 1:23 do kraja vratio prednost na stranu gostiju (105:107). Branič Clippersa Jamal Crawford je osigurao još jedno izjednačenje, da bi Paul s dva bacanja 13,3 sekundi prije zadnjeg zvuka sirene postavio rezultat na 109:107. Duncan je uzvratio istom mjerom za 109:109, nakon čega je Paul u zadnjoj sekundi pogodio za pobjedu.