Lokalni izbori 2017.
Kalmeta: MOST i Akcija mladih su protiv Zadra
Povod današnje konferencije za tisak koju je sazvao predsjednik ŽO HDZ Božidar Kalmeta je odgovor na istup jednog od čelnika MOST-a, gosp. Mira Bulja, koji je izjavio da treba ukinuti sve četiri dalmatinske županije i od toga napraviti samo jednu dalmatinsku regiju s centrom u Splitu.
To se samo nadovezuje na politiku MOSTA čija je temeljna reforma ukidanje županija i regionalizacija Hrvatske. Suprotno tome sva naša politika svih ovih godina je jačanje Zadra kao centra županije i protivljenje institucionalnom razvlašćivanju Zadra čije institucije su za vrijeme SDP-ove Vlade otišle iz Zadra.
Osim toga MOST se u presudnom trenutku, kao partner HDZ-u u Vladi, svrstao uz SDP prihvaćajući njihovu inicijativu za smjenom ministra Marića i time pokušao srušiti Vladu čiji je on dio, odnosno destabilizirati Hrvatsku. Kao argumente su uzimali jeftinu političku demagogiju i to samo iz jednog jedinog razloga, a to je skupljanje jeftinih političkih poena u predizbornoj kampanji za lokalne izbore.
Da stvar bude još gora, njihov koalicijski partner na razini grada i županije je tzv. Akcija mladih, koji niti su od akcije niti su mladi.
U protekle četiri godine u Gradskom vijeću zloupotrebljavali su demokraciju i pretvorili je u političko nasilje.
To je bila destrukcija svega što se radilo u gradu Zadru, od plana za razvoj Sveučilišnog kampusa, ŠC Višnjik, Kneževe palače i svih drugih poduzetničlkih inicijativa za bolji život građana.
Prema tome, glas za MOST i Akciju mladih je glas PROTIV Zadra i svih zadarskih potreba. Njihovi prijedlozi bi unazadili i vratili unatrag sve ono što smo desetljećima gradili do sada.
Prijedlozi ove političke opcije predstavljaju katastrofu za grad Zadar i u tom smislu su negativniji od svih političkih opcija koje su se pojavile do sada u gradu Zadru.
Zbog svega iznesenog još jednom pozivamo građane grada Zadra i Zadarske županije da prepoznaju opasnost za grad Zadar kojoj je osnovni cilj ukidanje županije i jedna regija Dalmacija čije središte ne bi bio Zadar, protiv čega se mi apsolutno suprostavljamo i godinama već borimo.
U bilo kojoj varijanti Zadar mora bit centar i zato pozivamo još jednom svoje sugrađane i žitelje Zadarske županije da izađu na izbore i svoj glas daju Hrvatskoj demokratskoj zajednici i našim koalicijskim partnerima kao i kandidatima Branku Dukiću za gradonačelnika Grada Zadra i Božidaru Longinu za župana Zadarske županije.
Vezane vijesti
-
En primeur 2.0 je pred vratima! S nestrpljenjem iščekujemo prve ovogodišnje mlade paške sireve, sezona 2025.!
-
U srijedu 12.03.2025. od 19 sati do 2 ujutro u studentskom klubu Božo Lerotić zaigrajte Dungeons and Dragons i druge društvene igre (Pictionary, Catan, Čovječe ne ljuti se, Alias, Uno, itd.).
-
Policijski službenici Postaje pomorske i aerodromske policije Zadar proveli su kriminalističko istraživanje nad 40-godišnjim hrvatskim državljaninom, kojeg se sumnjiči za kazneno djelo prijevare.
-
U izdanju izdavačke kuće 3000 godina Za dar izišla je druga knjiga u nizu Od mora i zlata, Moj Zadar, moj zavičaj Tomislava Marijana Bilosnića, zamišljena kao izbor iz tekstova koje je ovaj autor posvetio svome zavičaju, temi Zadra i prostoru Zadarske županije.
Izdvojeno
-
Voda pruža dodatni otpor tijekom vježbanja, što znači da tijelo troši više energije, a samim time se brže sagorijevaju kalorije
-
Do kraja tjedna i na moru promjenjivo. Najmanje kiše past će vjerojatno u nedjelju, a još u petak će lokalno na sjevernom Jadranu biti obilna i praćena grmljavinom
-
Dan žena ove godine obilježile su i članice Udruge turističkih vodiča Zadra Donat. Petnaest vodičica predstavilo je četrnaest žena iz zadarske prošlosti koje su bile važne, činile razliku, pomagale, umjetnički se izražavale…
-
Igrač KK Zadra, Vladimir Mihailović, gostovao je u razgovoru "Jedan na Jedan" na KK Zadar TV-u.
Reci što misliš!