Ostalo / OI 2008

Vaterpolo, polufinale

Mađarska preko Crne Gore u finale vaterpolo turnira

Vaterpolisti Mađarske prvi su finalisti olimpijskog turnira u vaterpolu. Pobijedili su Crnu Goru 11-9 (3-4, 3-3, 3-0, 2-2) i čekaju boljeg iz ogleda Srbije i SAD-a.

Na početku vaterpolskog turnira ove dvije reprezentacije su odigrale utakmicu koja je završila bez pobjednika 10-10, a koliko je Crna Gora, aktualni europski prvak, opasna pokazala je i u prvom dijelu polufinala.

S dva pogotka na početku druge četvrtine (Janović i Gojković) Crna Gora je povela 6-3, no u trećoj dionici Crnogorci su potpuno stali i nisu uspjeli svladati mađarskog vratara Gergelyja.

Tri minute prija kraja Crna Gora je došla do izjednačenja 9-9, no nakon toga su ponovno ostali bez pravog pucnja u napadu. Na drugoj strani su Kasas i Daniel Varga bili precizni i Mađarska će se boriti u finalu protiv boljeg iz utakmice SAD-a i Srbije.

Najbolji strijelac je kod Mađarske bio Gergely Kiss sa 3 pogotka, dok su kod Crne Gore po 2 postigli Janović, Uskoković i Gojković.