Ostalo / OI 2008

Rukomet

Island u finalu, Hrvatska sa Španjolskom za broncu

U finalu Francuska - Island

U drugoj polufinalnoj utakmici turnira rukometaša na Olimpijskim igrama u Pekingu, reprezentacija Islanda pobijedila je Španjolsku 36-30 (17-15).

Islanđani su izborili finale u kojem će se u nedjelju 15.45 sati po hrvatskom vremenu sastati s Francuskom, koja je u prvom polufinalu svladala Hrvatsku 25-23 (12-11). Hrvatska i Španjolska svoj će susret za 3. mjesto odigrati u nedjelju u 13.30 sati po hrvatskom vremenu. Podsjećamo i na njihov susret u 1. kolu po skupinama, u kojem je Hrvatska slavila s 31-29.

Islanđani su u dvoboj sa Španjolcima krenuli sjajno, te su 5. minuti poveli s 5-0. Ipak, ''furija'' se vraća, golom Lozana u 16. minuti uspjela je izjednačiti na 9-9. Do kraja prvog poluvremena su Islanđani opet pobjegli na dva razlike, a u drugom poluvremenu nisu dopustili Španjolskoj niti jedno izjednačenje. Španjolci su se držali početkom nastavka na minus 1 u četiri navrata, ali su Islanđani uspjeli sredinom drugog poluvremena prelomiti utakmicu, pa su u 53. minuti imali nedostižnih 7 golova razlike, 33-26.

Geirsson i Sigurdsson bili su najefikasniji u Islandu sa 7 golova. Jedan manje zabio je Gudjonsson. U Španjolskoj je najbolji strijelac bio Rocas sa 7 golova. David Barrufet imao je čak 18 obrana, ali slaba je to utjeha za španjolsku reprezentaciju.