Jedinstvena kadetska liga
Zadar se protiv Varaždina zagrijao za Cibonu, Diadora poražena s jednim košem razlike
Zadar je u 14. kolu Jedinstvene kadetske lige na domaćem terenu porazio Varaždin rezultatom 77:47
Od početka je bilo vidljivo kako će ovaj susret teći u samo jednom smjeru- rutinskoj pobjedi Zadrana. Učenicima Rajka Vidakovića trebalo je samo pet minuta da se zagriju na "radnu temperaturu", nakon čega su povezali seriju koševa za +11 (24:13).
Kadeti Zadra nisu se zaustavljali pa je tako prednost do kraja poluvremena narasla na 44:26, a već sredinom treće četvrtine utakmice je bila praktički gotovo obzirom da je Zadar imao +29 (61:32). U opuštenom ritmu zadarski trener Vidiaković iskoristio je priliku i rotirao je igrače, pa su tako do kraja i konačnih 77:47 minutažu upisali svi mladići iz domaće postave.
Igrač utakmice bio je Zadrov "Div iz Podstrane" Alex Božiković (21p, 8s), dok su dvocifreni strijelci također bili Luka Brajković i Filip Bilokapić s 13 koševa oba.
S obzirom da je Kvarner upisao poraze u zadnja dva susreta, Zadrani su s ovom pobjedom zauzeli treće mjesto s učinkom od 10 pobjeda i 4 poraza. U idućem kolu ih čeka veliki derbi protiv Cibone.
Diadora
promašila tricu za pobjedu
Kadeti Diadore nesretno su poraženi U zadru protiv zagrebačkog Mrava s rezultatom 68:70.
Gosti su rano stvorili +5 prednsot koju su održavali do sredine posljednje četvrtine, no domaći kadeti su tada uspjeli poravnati rezultat na 61:61. Do samog kraja igralo se koša za koš, pa je tako u zadnjoj minuti na semaforu stajalo 68:68. Zagrepčani su poentirali u zadnjem napadu, dok je s druge strane Diadore u svojem zadnjem napadu promašila šut za tri poena nakon čega je u konačnici poražena sa 68:70.
Momčad Mrava je tako upisala svoju prvu pobjedu u sezonu te sada ima isti učinak kao Diadora (1 pobjeda, 13 poraza). Zadarski kadeti ipak nisu posljednji, s obzirom kako imaju nešto bolju koš razliku od Mrava kojeg su porazili u prvom međusobnom dvoboju.
Vezane vijesti
-
Iz zadarske Elektre stiže obavijest o prekidu elektroopskrbe za sljedeće gradove i mjesta u županiji
-
U subotu, 17. svibnja, vrijeme je za još jednu svirku u Nigdjezemskoj. Uz zadarske domaćine, nastupa i Mamut iz Rijeke
-
Uskrsni ponedjeljak u Zadru rezerviran je za najmlađe! Turistička zajednica grada Zadra u suradnji s TOP Events timom pripremila je zabavan i edukativan program pod nazivom Vesele pisanice 2025., koji će se održati od 11 do 13 sati na Narodnom trgu.
Izdvojeno
-
Susrete s papom Franjom pamti i monsinjor Želimir Puljić, nadbiskup u miru. Njegove su geste, poručuje Puljić, od samoga početka bile znakovite.
-
Šećer je svuda - od očitih izvora poput slatkiša i gaziranih pića do skrivenih izvora kao što su umaci, kruh i "zdravi" međuobroci.
-
Papa Franjo preminuo je jutros, a jednu od svojih posljednjih privatnih audijencija održao je 9. travnja u rezidenciji Casa Santa Marta u Vatikanu, gdje se susreo s britanskim kraljem Charlesom i kraljicom Camillom povodom njihove 20. godišnjice braka.
-
Bazilika sv. Marije Velike, u kojoj je papa Franjo odlučio biti pokopan, impozantna je crkva iz 5. stoljeća u srcu Rima u kojoj se već nalaze grobnice sedmorice papa.
Reci što misliš!