Košarka, FavBet Premijer liga

Zadrani odradili lakši trening protiv osakaćene Cibone i zacementirali startnu jedinicu

Luka Stanzl/PIXSELL

U 31. kolu Favbet Premijer lige košarkaši Cibone su u Domu sportova ugostili momčad aktualnih prvaka Zadra. Cibona sa samo dva seniora u rosteru nije mogla pružiti snažniji otpor rezervistima prvaka te su na koncu Zadrani slavili rezultatom 70-92 (8-21, 22-16, 15-35, 25-20).

Tužno je bilo gledati negdašnji "vječiti hrvatski derbi" između Cibone i Zadra u gotovo praznom Domu sportova. Cibona sa svojim već opjevanim problemima cijelu sezonu domaće prvenstvo igra sa petoricom, šestoricom seniora a u današnji dvoboj ušli su bez većine seniora ako izuzmemo Majcunića i Perasovića.

FavBet Premijer Liga, 31. kolo: KK Cibona - KK Zadar FavBet Premijer Liga, 31. kolo: KK Cibona - KK Zadar 70-92

Jusup je na parket poslao drugu postavu i od samog početka su se Zadrani nametnuli neiskusnim vučićima te su vrlo brzo, najviše preko raspoloženih Jambrovića i Davisa stvorili visoku razliku a na mali odmor se otišlo rezultatom 8-21.

Zadar drugu dionicu otvara serijom 11-4 i polovinom 14. minute na semaforu je svijetlilo +20 za Zadar, 12-32. Gosti se tada malo opuštaju, griješe i promašuju u serijama, a mladi vučići su se razgoropadili pa su prvo napravili lijepu seriju 12-0 za povratak na -8, 24-32, a do poluvremena su smanjili i na -7, 30-37.

Perasović je za Cibonu zabio 10, Majcunić 7, Jakić 5, a Pavković i Kujundžić po 4 poena. Zadrane je u prvih 20 minuta predvodio Jambrović s 8, Davis i Vujačić su dodali po 7, a Mekić 4 poena.

Zadrani su puno snažnije krenuli u drugo poluvrijeme i serijom 11-2 u koju je Drežnjak (odigrao manje od 13 minuta) ugradio pet poena, odlaze na +16, 32-48. Raspoloženi Jambrović, Lakić, Drežnjak i Mekić odvode Zadrane novom serijom, ovaj put 11-0 i na +25, 39-64 početkom 28. minute. U posljednju dionicu ušlo se rezultatom 45-72, što je značilo da je Zadar treću četvrtinu dobio s 15-35.

Imali su Zadrani i +29 početkom četvrte četvrtine, ali raspucani Perasović i opuštanje gostiju vratili su Cibonu na podnošljivijih -20, 57-77. Do kraja malobrojni gledatelji vidjeli su nekoliko lijepih akcija s obje strane, a završilo je uvjerljivom pobjedom Zadra rezultatom 70-92.

Statistika

Kod Cibone uvjerljivo najbolji bio je Perasović s 31 poenom i 5 skokova, Jakić je dodao 9 uz 3 skoka i 4 asistencije, po 9 su zabili Pavković (9 skokova) i Ferderber a Majcunić je ostao na 7 iz prvog poluvremena.

Kod Zadrana (senatori Božić, Žganec i Ramljak nisu igrali večeras) najbolji Jambrović s 20 poena, 6 skokova i 3 asistencije, Vujačić je dodao 14, Drežnjak 12 a Klarica i Mekić (6 asistencija i 6 ukradenih lopti) po 11 poena.

Ovom pobjedom Zadrani su i matematički osigurali startnu jedinicu prije početka doigravanja za prvaka Hrvatske, a uspjeli su odmoriti ključne igrače prije uzvrata četvrtfinala doigravanja za prvaka ABA lige protiv Budućnosti.

U pretposljednjem, 32. kolu Favbet Premijer lige košarkaši Zadra u Krešinom domu dočekuju momčad Splita. Utakmica je na rasporedu u ponedjeljak, 22. travnja s početkom u 19 sati.