nogomet

ETO FC Gyor prvi su finalisti 2. međunarodnog memorijalnog turnira Hrvoje Ćustić

Hrvoje Ćustić International Football Tournament

Mladi nogometaši mađarskog ETO FC Gyora prvi su finalisti 2. međunarodnog memorijalnog turnira Hrvoje Ćustić. Oni su u Poličniku, na igralištu NK Dragovoljac, u prvoj polufinalnoj utakmici, boljim izvođenjem jedanaesteraca pobijedili svoje sunarodnjake i rivale iz Ferencvaros TC rezultatom 4:3.

„Fradi“ zapucao tri penala

Prilikom izvođenja jedanaesteraca, juniori popularnog „Fradija“, zapucali su čak tri udarca. Sa dvije obrane istaknuo se vratar Marcell Katai-Urban, vratar Gyora, dok su u posljednjoj petoj seriji, juniori Ferencvarosa pogodili gredu. U regularnom djelu završilo je 1:1.

Golovi su postignuti u ranoj fazi igre. Benjamin Golik je u 4.minuti doveo Ferencvaros u vodstvo, da bi rezultat za ETO FC Gyor u 15. minuti poravnao Abraham Beugre iz Obale Bjelokosti. Utakmica, dva podjednaka i ravnopravna protivnika, bila je vrlo sadržajna, dinamična i kvalitetna. Više prigoda stvorili su igrači ETO FC Gyora.

Dragovoljac darivao Mađare

Uprava NK Dragovoljac i mjesni ured Turističke zajednice prigodnim su se poklonima zahvalili mađarskim ekipa na boravku u Poličniku. Drugi polufinalni susret, između splitskog Hajduka i Osijeka, igra se danas poslijepodne u 17 sati u Polači.

ETO FC Gyor – Ferencvaros TC  4:3 (1:1)

POLIČNIK – Igralište NK Dragovoljac. Sutkinja: Martina Matijević. Pomoćnici: Paola Bačić i Šime Žilić. Delegat: Josip Bralić. Strijelci: 0:1 Golik (4), 1:1 Beugre (15). Jedanaesterci: 1:2 Csank Takacs, 2:2 Nemet; 2:3 Bolgar, 3:3 Gonye; Kovacs – obranio Katai Urban, 4:3 Csala; Bencsik – obranio Katai Urban, Bako promašio; Szabo pogodio gredu.

ETO FC GYOR: Katai-Urban, Koncy, Herczeg (Nemet), Bako, Brecska (Zobenica), Gonye, Szereny (Boda), Beugre, Ratonyi (Tollar), Black (Csala), Poczikl (Palfavi). Trener: Mate Gudzo.

FERENCAROS TC: Ulviczki, Vas (Ivanios), Komaromi, Madarasz (M. Kovacs), Serdiukov (Toth), Golik (Benczik), Bagi (Bolgar), Szabo, Kr. Kovacs, Ledniczki. Trener: Tamas Luczanszky.