Skijanje
Zbog koronavirusa u Kranjskoj Gori i Planici bez gledatelja
Zbog epidemije koronavirusa skijaško natjecanje za Svjetski kup u Kranjski Gori ovog vikenda i Svjetsko prvenstvo u skijaškim letovima u Planici od 19. do 22. ožujka održat će se bez gledatelja.
To je posljedica odluke slovenskog Vijeća za nacionalnu sigurnost, koje je u ponedjeljak donijelo nove mjere za sprečavanje širenja zaraze koronavirusom. Naime, svi sportski i drugi događaji na kojima se očekuje više od 500 posjetilaca moraju se održati bez gledatelja. U Sloveniji su registrirana 23 slučaja zaraze koronavirusom.
Skijaši u Kranjskoj Gori u subotu bi trebali voziti veleslalom, a u nedjelju slalom. To će biti zadnje ovosezonske utrke u Svjetskom kupu, budući da je završnica u talijanskoj Cortini d'Ampezzo (18-22. ožujka) otkazana zbog epidemije koronavirusa.
Izdvojeno
-
Šparoge mogu biti ukusan prilog drugim jelima – dovoljno ih je kratko ispeći u pećnici sa solju i paprom i malo ulja, a potom poslužiti s naribanim parmezanom.
-
Voda pruža dodatni otpor tijekom vježbanja, što znači da tijelo troši više energije, a samim time se brže sagorijevaju kalorije
-
Do kraja tjedna i na moru promjenjivo. Najmanje kiše past će vjerojatno u nedjelju, a još u petak će lokalno na sjevernom Jadranu biti obilna i praćena grmljavinom
-
Dan žena ove godine obilježile su i članice Udruge turističkih vodiča Zadra Donat. Petnaest vodičica predstavilo je četrnaest žena iz zadarske prošlosti koje su bile važne, činile razliku, pomagale, umjetnički se izražavale…
Reci što misliš!