Skijaški kup

Veleslalom Kranjska Gora: Hirscher uvjerljivo vodeći, Zubčić 26. nakon prve vožnje

AP Images

Austrijanac Marcel Hirscher vodeći je nakon prve vožnje veleslaloma skijaša za Svjetski kup u Kranjskoj Gori, dok je hrvatski predstavnik Filip Zubčić izborio nastup u drugoj vožnji zauzevši 26. mjesto sa 4.29 sekundi zaostatka.

Hirscher, koji je prvi krenuo niz stazi Podkoren, bio je neuhvatljiv za konkurenciju, jedini koji je uspio zaostati manje od sekunde za sjajnim Austrijancem bio je Norvežanin Henrik Kristoffersen, koji je drugi sa 73 stotinke slabijim vremenom.

Treće mjesto dijele Slovenac Žan Kranjec i Francuz Alexis Pinturault sa po 1.41 sekundom zaostatka.

Zubčić je sa starta krenuo s brojem 20, no već na samom je početku napravio nekoliko pogrešaka, a njegov se zaostatak do cilja povećao na velikih 4.29 sekundi.

Drugi hrvatski predstavnik na veleslalomu u Kranjskoj Gori Elias Kolega nije uspio završiti prvu vožnju.

Druga vožnja na programu je od 12.30 sati.