Doping afera
Samir Nasri suspendiran zbog dopinga
Europska nogometna federacija (UEFA) suspendirala je bivšeg francuskog reprezentativca Samira Nasrija (30) na šest mjeseci zbog korištenja dopinga
Ovu odluku UEFA je donijela zbog niza tretmana na kojima je Francuz bio 2016. godine na jednoj klinici u Los Angelesu. Nasri, koji je tada bio član Seville, bio je podvrgnut posebnoj intravenoznoj terapiji. Takva terapija zabranjena je od strane Svjetske antidopinške agencije WADA-e jer se u SAD-u provodi u dvostrukim količinama od dozvoljene.
Samir je prvotno kažnjen na dvije godine, ali je nakon žalbe njegova katna smanjena.
Francuski veznjak, koji je nedavno raskinuo ugovor s turskim prvoligašem Antalyaspor, i na ovu kaznu će imati pravo žalbe.
Zanimljivo, Međunarodna antidopinška agencija otvorila je slučaj protiv Nasrija nakon što je atraktivna doktorica Jamila Sozahdah koja je i osnivačica i vlasnica klinike, na društvenim mrežama objavila Neymarovu fotograviju.
Nasri je tijekom karijere igrao i za Marseile, te Arsenal, a u dresu njemačke reprezentacije je odigrao 41 utakmicu.
Vezane vijesti
-
Nasri se našao na udaru Španjolske agencije za zaštitu zdravlja, koja pokriva doping u toj zemlji, zbog sumnje da je bio podvrgnut posebnoj intravenoznoj terapiji
-
Međunarodna nogometna federacija (FIFA) suspendirala je troje ruskih nogometaša zbog kršenja antidopinških propisa, objavila je krovna nogometna organizacija.
-
Ruski sportaši predložili su puštanje domoljubne narodne pjesme 'Kaćuša' na međunarodnim sportskim priredbama u sljedeće dvije godine umjesto ruske himne koja je zabranjena zbog kršenja dopinga, tvrdi agencija TASS.
-
Dvojica nogometaša austrijskog prvoligaša Red Bull Salzbourg, koji su reprezentativci Malija, bili su pozitivni na doping na UEFA-inom testiranju provedenom tri dana prije utakmice protiv minhenskog Bayerna u Ligi prvaka, objavio je u utorak na svojim stranicama austrijski klub.
Izdvojeno
-
17.siječnja u 10:00 sati u HNK Zadar još jedna Kava s glumcima - imate priliku upoznati Alena Liverića!
-
Kako kukci znaju kada trebaju ići u hibernaciju, gdje i kako provode hladne periode – priču za The Conversation donosi doktorandica zoologije sa Sveučilišta u Stockholmu Anna Brødsgaard Shoshan.
-
Poziv za prijavu aktivnosti/projekata koji se odnose na kulturne, sportske, znanstvene i edukacijske aktivnosti te su isključivo namijenjene studentima vrijedi do kraja siječnja.
-
Svi koji imaju slab sluh, ali ne nose slušni aparat, trebali bi razmisliti još jednom jer je utvrđeno da pomaže ljudima da žive dulje, prema Sveučilištu Južne Kalifornije (USC).
Reci što misliš!