Košarka, ACB liga doigravanje

TAU Ceramica prvak Španjolske

Najbolji kod TAU Ceramice ponovno je bio Pete Mickeal sa 14 poena i 10 skokova

Košarkaši TAU Ceramice novi su prvaci Španjolske. I u trećoj utakmici TAU Ceramica je pobijedila Barcelonu, ovaj put na svom parketu 76-61.

Time je momčad za koju igra Zoran Planinić, a koju s klupe vodi Neven Spahija pobijedila Barcelonu u sve tri utakmice. Prvo su na gostovanjima bili uspješni 75-64 i 78-74, a sada je završni udarac došao u Vitoriji.

TAU Ceramica je vodila cijelu utakmicu. Barcelona je imala jedno jedino vodstvo (2-0) nakon čega je TAU Ceramica napravila seriju 11-0. Nakon toga Barcelona se tijekom druge četvrtine oporavila, izjednačila na 26-26, ali je tada uslijedio novi nalet domaćina.

Na odmor se otišlo uz prednost domaćina 31-26, a završni iskorak prema ukupnoj pobjedi i naslovu prvaka TAU Ceramica je napravila u zadnjoj četvrtini kada su pobjegli na prednost iznad 10 poena. I pobijedili za konačno slavlje 76-61.

Time je TAU Ceramica drugi put u povijesti postala prvak Španjolske. Prvi put su to ostvarili 2002. godine kada su u finalu svladali Unicaju također 3-0. Nakon toga su bili dva puta finalisti - 2005. su poraženi od Reala, a 2006. od Unicaje.

Najbolji je kod TAU Ceramice ponovno bio Pete Mickeal sa 14 poena i 10 skokova. Rakočević je postigao 16, ali čak devet s linije slobodnih bacanja, dok je trice gađao 1-7.

Zoran Planinić je za 20 minuta postigao 7 poena. Za dva je gađao 2-4, za tri 1-1, a s linije slobodnih bacanja 0-2. Imao je i dva skoka.

Kod Barcelone je najviše postigao Fran Vazquez 12, dok je Pepe Sanchez dodao 11.