Košarka, EuroCup

Zadrani predvođeni Ivanovom preskočili Roanne

Zadrani preuzeli čelo ljestvice skupine "A"

Predvođeni i večeras fenomenalnim Deyanom Ivanovom (18 koševa, 14 skokova) Zadrani su nezanimljivoj utakmici došli do treće pobjede u grupi "A", nad francuskom momčadi Chorale Roanne rezultatom 82-70 i približoli se plasmanu u drugi krug natjecanja.

Tijek utakmice iz prijenosa uživo:

Sportski centar "Višnjik" u Zadru, dvorana "Krešimir Ćosić", gledatelja oko 3.300.

Utakmica 4. kola EuroCupa:

KK Zadar - Chorale Roanne

77-70

Prva četvrtina(20-13)

Gosti su izveli petorku u sastavu Monroe, Sumpter, Kone, Pellin i Harper, a domaći su krenuli sa Gečevskim, Macurom, Garnettom, Johnsonom i Stipčevićem.

Prve koševe na utakmici postigao je Pellin, a Johnson je odmah odgovorio tricom. Zakucavanjem Macure nakon prekrasne akcije Gečevskog i Stipčevića Zadar nakon minute i deset sekundi odlazi na 5-2, a trener gostiju poziva minutu odmora.

Monroe smanjuje, ali Macura lijepo asistira Gečevskom. Sumper još smanjuje vodstvo Zadra. Stipčević postiže tricu za 10-6, ali Kone zabija uz prekršaj Gečevskog, te promašuje dodatno slobodno bacanje.

Kone ponovo zabija uz prekršaj, ali ovaj put pogađa bacanje, 12-11. Gečevski drugu akciju zaredom u koš pretvara nakon asista Stipčevića. Sumpter zakucava prekrasan alley up, 14-13, još dvije i pol minute do kraja četvrtine.

Ivanov pogađa dva bacanja. Garnett zabija svoje prve koševa sa poluodstojanja za18-13. Francuzi promašuju još jedan napad, a Johnson je fauliran na šutu za tri, pogađa dva od tri za 20-13, rezultat kojim završava prva četvrtina.

Druga četvrtina (18-19)

Ivanov podiže na 22-13 nakon skoka u napadu. Kone uzvraća svojim sedmim košem. Rančić zabija svoje prve koševe večeras. Souchu zabija za dva, a Ivanov na drugoj strani skuplja još jedan u nizu ofenzivnih skokova i zabija za 26-17. Monroe uzvraća za dva, ali Stipčević odgovara ulazom.

U igri je Toni Prostran, Rančić asistira Periću za najvećih 30-19, Poupet smanjuje ispod deset. Pellin zabija za dva. Perić lijepi bananu i atraktivno zakucava u kontri za 32-23. Kone smanjuje sa dva bacanja.

Perić hvata jednu izgubljenu loptu i podiže atmosferu u dvorani, ali Sumpter zabija u brzoj kontri za 32-27 pa je klupa Zadra 2.47 prije poluvremena prisiljena pozvati minutu odmora.

Stipčević pogađa tricu, ali mu Kone uzvraća istom mjerom, prva trica Franuza pred sam kraj poluvremena. Sumpter zabija u kontri nakon izgubljene lopte Garnetta. U posljednjem zadrovom napadu poluvremena Rančić pogađa tricu za 38-32, gosti promašuju šut s istekom vremena.

Nakon 20 minuta igre, kod Zadra najefikasniji Stipčević 8, Ivanov i Gečevski zabili su po 6, a Rančić i Johnson po 5 koševa.

U redovima gostiju najbolji Kone sa 12 koševa, Sumpter je zabio 8, a Monroe i Pellin po 4 koša.

Prednost od šest koševa u prvom poluvremenu Zadrani su ostvarili prije svega zbog kvalitetnog napadačkog skoka, koji im je donio sedam drugih napada.

Treća četvrtina (21-22)

Sumper pogađa jedno bacanje na početku drugog dijela. Johnson zabija svoju drugu tricu za 41-33, ali Sumper uzvraća drugom tricom svoje momčadi.

Monroe smanjuje na samo tri razlike sa dva bacanja. Johnson zabija jedno bacanje, Franuzi promašuju napad, a Ivanov na drugoj strani pogađa dva bacanja.

Gosti opet griješe, a Johnson svojim 11. košem podiže na 46-38. Monroe atraktivno zakucava, a Pellin krade loptu i zabija u kontri. Uzvraća Stipčević, 48-42. Monroe pogađa tricu, a Gečevski zabija za dva, četiri minute do kraja treće četvrtine.

Garnett je fauliran, a gosti u bonusu. Amerikanac pogađa oba puta. Koneuzvraća jednim ubačajem sa linije sl. bacanja. Gečevski poentira, njegov 10. koš. Monroe stavlja drugu tricu.

Gečevski postiže tricu, ali Poupet uzvraća također tricom. Johnson zabija dva bacanja za 59-54, rezultat s kojim će se ući u posljednjih deset minuta.

Četvrta četvrtina

Rančić pogađa svoju drugu tricu, Poupet opet uzvraća istom mjerom. Ivanov zabija ispod koša, Sochou zabija na isti način. Rančić asistira Ivanovu za 12. koš, 66-59.

Kone zabija još jedno bacanja, 14 koš. Rančić zabija tricu 69-60. Francuzi konačno ne odgovaraju istom mjerom, ali Monroe zato stavlja dva bacanja.

Gečevski zabija na asist Ivanova. Periću izlazi trica uz veliki uzdah u dvorani. Monroe kažnjava promašaj tricom, 71-65, 4.35 do kraja. Rančić zabija svoj 13 koš.

Monroe je fauliran, a 3.41 prije kraja Francuzi pozivaju minutu odmora, Zadar je u bonusu, a gosti bez prekršaja.

Monroe zabija oba bacanja, njegov 23. koš. Ivanov skače u napadu i zabija za 75-67. Ivanov na asist Gečevskog podiže na 77-67, 2.40 do kraja.

Rančić promašuje tricu za 13 razlike, a to kažnjava Harper pa je sada sedam razlike, 1.20 do kraja.

Dugi napad Zadra zaključuje Rančić tricom za +10. Ivanov još zabija u posljednjoj sekundi utakmice. Pobjeda Zadra 82-70.

Kod Zadra najbolji Dejan Ivanov sa 18 koševa i 14 skokova, Rančić 16 (4 trice), Gečevski 15, Johnson 13, Stipčević 10.

Kod gostiju najbolji Monroe sa 23 koša, Kone je zabio 14, Sumpter 12, Poupet 10.

KK Zadar - Chorale Roanne  82-70 (20-13, 18-19, 21-22, 23-16)

KK Zadar: Rančić 16, Perić  4, Stipčević 10, Johnson 13, Prostran, Gečevski 15, Ružić, Popović, Macura 2, Garnett 4, Ivanov 18 (14 sk).

Chorale Roanne: Monroe 23, Souchu 4, Sumpter 12, Boundy , Lance , Nengsu, Dia, Kone 14 (9 sk), Poupet 10, Pellin 4, Harper 3.