Košarka, EuroCup

Benetton teško s Turk Telekomom

Banić i Markota u produžetku pokorili Baraća i Lalića

Kompletirane su utakmice i 4. kola Eurocupa, a bez poraza su još jedino Benetton iz Trevisa, te moskovski Dinamo.

Benetton se domaćom pobjedom protiv Türk Telekoma 89-87 i definitivno potvrdio kao najbolja momčad skupine gdje nastupa i Zadar, te su Talijani osigurali nastavak natjecanja. Nakon pobjede Zadra kod UNIKS-a i šanse hrvatskog sastava za istim ciljem su se povećale.

U pobjedi Benettona solidan je bio hrvatski košarkaš Sandro Nicević sa 10 poena, pet skokova i dvije asistencije.

Pamesa, koju vodi hrvatski trener Neven Spahija, je pobijedila na svom terenu ukrajinski Azovmaš Mariupolj u neizvjesnoj završnici 68-66. Time je Spahija ostao na diobi prvog mjesta s Hemofarmom koji je treći put ove sezone svladao Crvenu zvezdu.

Infarktno je bilo i u Bilbaou gdje je domaća momčad nakon produžetka svladala belgijski Spirou iz Charleroi (momčad koju vodi Dražen Anzulović). Uvjerljivo je najbolji na parketu bio Damir Markota koji je za domaćina ubacio 23 poena uz četiri skoka. Za tri je gađao 2-3, za dva 6-7 i sa linije slobodnih bacanja 5-7.

Sve odlučujuće lopte su išle njemu u ruku, pa je tako Markota zabio uglavnom sve poene Bilbaoa u zadnjoj četvrtini i produžetku.

Najbolju je potporu imao u Marku Baniću koji je postigao 14 poena uz sedam skokova, dok je Drago Pašalić dodao 2. Kod poraženih je Jure Lalić postigao 4 poena, a Pankracije Barać je ostao bez statističkih podataka u četiri odigrane minute.

Maroussi - Dinamo Moskva 76-80

Redoslijed: 1. Dinamo Moskva 4-0, 2. Himki 2-2, 3. Maroussi 2-2, 4. Panellinios 0-4

Skupina K, 4. kolo:

Pamesa - Azovmaš Mariupolj 68-66

Crvena zvezda - Hemofarm 65-91

Redoslijed: 1. Hemofarm 3-1, 2. Pamesa 3-1, 3. Crvena zvezda 1-3, 4. Azovmaš 1-3

Skupina L, 4. kolo:

Artland Dragons - Lietuvos Rytas 70-79

Bilbao Basket - Charleroi 82-78 (nakon produžetka)

Redoslijed: 1. Lietuvos Rytas 3-1, 2. Bilbao Basket 3-1, 3. Charleroi 2-2, 4. Artland 0-4