Hokej

Dan kada su padali favoriti

Veliko iznenađenje je pobjeda New York Islandersa na svom ledu protiv New Jerseyja, druge momčadi Istočne konferencije

Nevjerojatna je bila subota u NHL ligi. Naime, tog dana su redom utakmice gubili glavni favoriti za Stanley Cup: poraženi su i San Jose i Detroit i New Jersey.

Najgore su se od svih proveli na ledu aktualni prvaci, hokejaši Detroita koji su kod Columbusa poraženi sa čak 8-2. Rick Nash, napadač domaće momčadi, je potvrdio još jednom da je posebno inspiriran protiv Detroita, te je postigao tri pogotka u sjajnoj pobjedi.

To je njegov četvrti hat-trick u karijeri, a čak je tri ostvario protiv Detroit Red Wingsa. Inače, ove sezone je već jednom zabio tri pogotka vrataru Detroita Osgoodu.

Columbus je subotnju utakmicu otvorio sa 4-0, a početkom treće četvrtine je bilo ogromnih 7-1. Sve je čudnije ako se zna da je Detroit imao uvjerljivo više udaraca na tom ogledu (46-28), no domaći vratar Steve Mason je bio nepremostiva prepreka.

San Jose je poražen kod Vancouvera s 3-1 u očekivano tvrdoj utakmici. Vancouver je ključni korak prema pobjedi napravio na samom startu utakmice, pa su tako u razmaku od samo tri minute zabili dva pogotka za 2-0 (Edler i Sundin).

Veliko iznenađenje je pobjeda New York Islandersa na svom ledu protiv New Jerseyja, druge momčadi Istočne konferencije. Bilo je čak 7-3 za posljednju momčad Istoka, a najbolji igrač utakmice bio je Sean Bergenhaim sa tri postignuta pogotka.

I ovdje je New Jersey bio bolja momčad, s više udaraca (Islandersi su kroz cijelu posljednju trećinu uputili samo dva udarca), no u subotu je legendarni Martin Brodeur, vratar New Jerseyja, bio potpuno izvan forme.

10. Anaheim 68 (66)

11. Minnesota 67 (64)