Košarka, ACB doigravanje

ACB: Barcelona iz trokoraka u finale

Košarkaši Barcelone nisu mogli brže izboriti nastup u finalu ACB lige. Dobili su tri utakmice protiv Unicaje i sada čekaju pobjednika drugog polufinala u kojem se sastaju Caja Laboral i Real.

Nakon lake dvije domaće pobjede Barça je slavila i u Malagi protiv Unicaje 82-72. Neizvjesnost je trajala do posljednje četvrtine, pa je tako u prvih 30 minuta većinu vremena u vodstvu provela Unicaja. No, sve je palo u vodu kada su došle ključne minute, a tada je europski prvak odigrao besprijekorno.

Tri minute prije kraja su se odvojili na plus 5 i do kraja rutinski sačuvali vodstvo i time lako izborili plasman u finale.

Najviše je poena kod pobjednika ubacio Gianluca Basile (20), od čega je trice gađao 5-9. Erazem Lorbek i Pete Mickeal su dodali po 16. Kod domaćina je sa 18 poena najbolji bio Gary Neal, nedavno pojačanje iz "hrvatskog Benettona".