Tenis, ATP Palermo

ATP Palermo: Poraz Nikole Mektića

Nikola Mektić, 21-godišnji hrvatski tenisač, nije uspio proći 2. kolo ATP Challenger turnira koji se na zemljanim terenima ovog tjedna održava u Palermu.

Poslije velike borbe, koja je trajala dva sata i 48 minuta, francuski tenisač Nicolas Devilder je bio bolji sa 7-6(5), 3-6, 7-5. Bio je ovo njihov prvi međusobni meč u karijeri.

Podsjetimo da je Mektić (291. igrač na svijetu) u 1. kolu pobijedio šestog nositelja turnira, Ungura, no trenutačno 629. igrač s ATP ljestvice je bio prejak za njega. No, 30-godišnji Francuz je prije samo dvije godine bio i među šezdeset najboljih igrača na svijetu, te njegov uspjeh uopće ne treba čuditi.

Mektić je imao prilika za pobjedu, pa je tako u trećem setu imao i break prednosti. A, kada je servirao za tie-break posljednje dionice nije osvojio niti jedan poen, te je morao priznati poraz.

Devilder se do glavnog turnira probio kroz kvalifikacije.