Košarka, A1 Liga za prvaka

Puntamika nadigrala Splićane i osvetila se za poraz na Gripama

Uvjerljivom je pobjedom (75-56) Puntamika nadigrala Splićane, te se tako osvetila za poraz na Gripama (69-54) i osigurala prednost u ukupnom poretku u slučaju jednakog broja bodova na kraju sezone.

Početnih 5 minuta prve četvrtine Split je uspješno branio svoju minimalnu prednost iz napada u napad, no tada je Josip Sobin protestirajući kod sudaca "zaradio" tehničku grešku, što je Borik iskoristio za svoj prvi odlazak u vodstvo (6-5), a u sedmoj minuti je poveo i 10-5 što je trenera gostiju natjeralo na minutu odmora.

Nije ni ona puno pomogla gostima s obzirom da je četvrtina završila rezultatom 12-8 za Puntamičane, a njihovo se vodstvo nastavilo povećavati i tokom druge četvrtine.

Marijan Čakarun je nakratko preuzeo konce igre u svoje ruke, te je sa nekoliko spretnih reakcija doveo svoju momčad u vodstvo 24-15 u 16. minuti igre. Znalački su Puntamičani održavali vodstvo do kraja poluvremena, koje je završilo rezultatom 33-24.

Već u prvom napadu drugog poluvremena, Jurjević je pogodio tricu za prvo dvoznamenkasto vodstvo svoje momčadi (36-24), a zahvaljujući Pešutu, ta je prednost narasla i do 40-25 u 23. minuti.

Nakratko su Splićani priprijetili preko preciznog Subotića i smanjili rezultat na 42-32, no dovoljno su pribrani bili Mrkić i Škifić koji su brzo reagirali i vratili svoju momčad na vodstvo od 15 razlike (49-34) u 27. minuti. Do kraja četvrtine Splićani nisu uspjeli niti priprijetiti, pa se na odmor pred posljednjih 10 minuta otišlo rezultatom 58-43.

Uvod u posljednju četvrtinu ponudio je potpuno dezorijentirane Splićane, te Puntamičane željne osvete za poraz na Gripama. Već u 34. minuti domaćin je po prvi put poveo s 20 razlike (65-45) preko Škifića, a tad je i Šarlija namjestio ruku, povezao dva ubačaja, te odveo Puntamiku na već velikih 69-45.

Splićani su se u tom trenutku potpuno predali, što je Neven Plantak iskoristio za pružanje prilike momcima s klupe, Marinu i Troskotu, koji su mu uzvratili s nekoliko dopadljivih reakcija. Susret je završen rezultatom 75-56, što je značilo da je Borik sustigao razliku kojom je poražen u Splitu (69-54), te je tako osigurao prednost nad Splitom u slučaju jednakog broja bodova na kraju natjecanja.

Domaću momčad predvodili su  Škifić s 14, Čakarun s 12 koševa i 5 skokova, dok su Šarlija (6 skokova) i Pešut dodali po 10 koševa. Kod Splićana jedini donekle raspoložen bio je Subotić s 23 koša.

KK Borik-Puntamika - KK Split 75-56 (12-8, 21-16, 25-19, 17-11)

KK Borik-Puntamika: Mikulić 3, Mrkić 2, Marić 4, Čakarun 12 (5 sk), Ružić 8 (6 sk), Pešut 10 (5 sk), Petani 2, Škifić 14, Marin, Troskot 2, Jurjević 8, Šarlija 10 (6 sk).

KK Split: Subotić 23, Čiklić 5, Katić 6, Dijan 9 (9 sk), Babić, Markulin, Režić, Najev, Matić, Sobin 4, Mimica 2, Mahalbašić 7 (6 sk).