Nogomet, prijateljske utakmice

Petrić strijelac u trijumfu HSV-a

Hrvatski reprezentativac u redovima HSV-a Mladen Petrić dokazao je da je ozljeda aduktora desne noge iza njega u pripremnom gostujućem dvoboju protiv nizozemskog Groningena.

Za Petrića je ovo bila prva predsezonska utakmica koju je odigrao po oporavku od ozljede zadobivene krajem prošle bundesligaške sezone, a u uvjerljivom 4-0 trijumfu svoje momčadi na skliskom travnjaku Groningena sudjelovao je s golom i asistencijom.

U 60. minuti Petrić je asistirao Heung-Min Sonu za 2-0 vodstvo HSV-a, a u sljedećoj je minuti i sam zatresao mrežu za 3-0. Trener Michael Oenning zamijenio ga je u 65. minuti i umjesto njega uveo Michaela Jansena koji je zatresao mrežu za konačnih 4-0 već u sljedećoj minuti. Prvi gol hamburške momčadi djelo je Dennisa Diekmeiera iz 22. minute.