Nogomet, Serie A

Kazne za Lazio i Antonija di Natalea

Zbog ružnih incidenata na kraju posljednje utakmice 35. kola Serije A, nedjeljnoga večernjeg dvoboja između Udinesea i Lazija na Friuliju, Disciplinska je komisija Talijanskog nogometnog saveza izrekla kazne akterima.

Udinese je na svom stadionu pobijedio 2-0, a Rimljani su utakmicu završili s crvenim kartonima Andreu Diasu i golmanu Federicu Marchettiju, koji je u više navrata odgurnuo suca utakmice Marca Bergonzija.

Naime, Robert Pereyra zabio je dalekometni pogodak u trećoj minuti sudačke nadoknade drugog poluvremena, nakon što su igrači Lazija posjedali na travnjak, uključujući golmana, misleći da je sudac označio kraj susreta. Tek nakon toga uslijedio je pravi zvižduk za kraj susreta nakon kojeg je uslijedio kaos.

Na koncu Dias je dobio tri, a Marcehtti četiri utakmice suspenzije, dok će Lazio morati platiti 20.000 eura kazne.

Zbog simuliranja 11-erca s 2000 eura kazne kažnjen je strijelac prvog pogotka za Friuljane, Antonio Di Natale.

Tri kola prije kraja prvenstva Lazio se i dalje bori za treće mjesto, koje dijeli s Napolijem, Udineseom i Interom. Sva četiri kluba imaju po 55 bodova.