Nogomet, Serie A

Serie A: Golema gužva za 3. mjesto i Ligu prvaka

U posljednjoj utakmici 35. kola talijanske Serije A nogometaši Udinesea su, na svom Friuliju, pobijedili Lazio 2-0. Sada je borba za treću poziciju poprimila dramatične konture.

Naime, to je posljednje mjesto koje vodi u Ligu prvaka (kvalifikacije), a trenutačno, tri kola prije kraja, treća, četvrta, peta i šesta momčad imaju istovjetnih 55 bodova. U pitanju su Napoli, Udinese, Inter i Lazio.

Rimska se momčad mogla odvojiti od suparnika, ali je poražena u Udinama i to prvenstveno zbog sjajnog domaćeg strijelca Antonija Di Natalea. Odlično se Di Natale snašao u 69. minuti, na asistenciju Domizzija, te zabio prvi pogodak na ogledu koji je bio, zapravo, ključan. Bio je to njegov 21. pogodak sezone (treći strijelac Serije A iza Ibrahimovića i Cavanija).

U završnici su gostujući nogometaši postali silno nervozni, pa je crveni karton zaradio Andre Dias, a u četvrtoj minuti nadoknade je Pereyra zaključio priču drugim domaćim pogotkom.

Serie A, 35. kolo:

Udinese - Lazio 2-0 (Di Natale 69, Pereyra 90+4)

Novara - Juventus 0-4 (Vučinić 16, 64, Borriello 40, Vidal 50)

Siena - Milan 1-4 (Bogdani 83 / Cassano 26, Ibrahimović 29, 90+4, Nocerino 90)

Inter - Cesena 2-1 (Von Bergen 59-ag, Zarate 72 / Ceccarelli 57)

Atalanta - Fiorentina 2-0 (Denis 11, Bonaventura 51)

Lecce - Parma 1-2 (Tomović 83 / Giovinco 67, Paletta 78)

Bologna - Genoa 3-2 (Portanova 24, Ramirez 37, Garics 67 / Palacio 59, Jorquera 77)