Košarka

VTB doigravanje: Popović na pragu eliminacije

Košarkaši Lokomotiv Kubana pobijedili su na svom parketu u Krasnodaru momčad Žalgirisa 82-72 u trećoj utakmici polufinala doigravanja regionalne VTB lige, te su poveli s 2-1 u pobjedama.

Lokomotiv Kuban, osvajač Eurocupa ove sezone, stigao je nadomak plasmana u finale, kojeg može osigurati ako u utorak u četvrtom dvoboju proslavi još jednu pobjedu. Žalgiris će, pak, tražiti priliku za ''break'' i odlučujuću, petu utakmicu kod kuće u Kaunasu.

Žalgiris je na poluvremenu vodio sa 44-42, ali je domaćin bolje odigrao drugo poluvrijeme.

Nick Calathes predvodio je Lokomotiv s 20 koševa i 12 asistencija. U Žalgirisu je najbolji bio Kšištof Lavrinovič s 24 koša i 7 skokova.

Marko Popović postigao je za Žalgiris 8 koševa u 20 minuta igre. Šutirao je 1-2 za dva poena i 2-4 trice. Imao je tri asistencije i jedan skok, te tri osvojene, ali i tri izgubljene lopte. Njegov suigrač Mario Delaš ubacio je 7 koševa u 11 minuta igre, uz šut 2-3 za dva poena i 1-2 za tri. Dodao je dva skoka i tri asistencije, te dvije izgubljene lopte.

U drugom polufinalnom paru igraju Himki i CSKA, a nakon dvije utakmice je 1-1 u pobjedama.