Nogomet, Serie A

Corriere dello Sport: Kovačiću sedmica za 33 minute!

Talijanski dnevni list Corriere dello Sport dodijelio je visoku ocjenu hrvatskom nogometnom reprezentativcu Mateu Kovačiću, za njegov 33 minuti doprinos u pobjedi Intera nad Milanom.

Inter je u nedjelju s minimalnih 1-0 slavio u 211. derbiju "della Madonnina", a pogodak odluke postigao je Rodrigo Palacio u 86. minuti susreta. Kovačić je u igru ušao tek u nastavku susreta, točnije 57. minuti, no svi su nogometni analitičari, te njegov trener Walter Mazzarri i suigrač Fredy Guarin, protumačili njegov nastup kao vitalnim za pobjedu.

Corriere dello Sport je njegovu izvedbu nagradio ocjenom 7, a tako visoku ocjenu dobili su još spomenuti Guarin, asistent kod pogotka, te trener Mazzarri. Strijelac Palacio nagrađen je, logično, za nijansu boljom ocjenom - 7.5.

"Odigrao je karakterno u ovako zahtjevnoj utakmici. Djelomično je razigravao, ali se pritom puno puta vraćao pomoći obrani. Interu je donio bolji protok lopte i nove ideje prema suparničkom golu", napisao je u komentaru autor teksta.