Nogomet, Prijateljske utakmice

Prijateljske utakmice: Schweinsteiger debitirao za ManU

Manchester United je u prvoj pripremoj utakmici za novu sezonu u Seattleu s 1:0 pobijedio meksički Club America.

Gol za pobjedu zabio je u petoj minuti glavom Morgan Schneiderlin, veznjak koji je kupljen od Southamptona za 24,5 milijuna funti. Za Van Gaalovu momčad debitirao je na poluvremenu i Bastian Schweinsteiger, najzvučnije pojačanje u ljetnom prijlaznom roku.

ManU sad želi dovesti braniča Reala Sergija Ramosa, no Kraljevski klub nema ga namjeru prodati, tako barem tvrdi trener Madriđana Rafael Benitez. Špekulira se da Van Gaal namjerava kupiti i Pedra iz Barcelone, iako je raznovrsni napadač nedavno potpisao novi ugovor s Kataloncima. ManU ima novca i možda će aktivirati igračevu izlaznu klauzulu vrijednu 22 milijuna funti.

Za Realove igrače zainteresiran je i Arsenal, koji bi volio u svojim redovima vidjeti Karima Benzemu. Arsene Wenger navodno će za njega ponuditi 40 milijuna funti.

Istodobno, Real želi vratara ManU-a Davida de Geu, ali engleski klub zainteresiran je samo za zamjenu, odnosno zahtjeva da za uzvrat u Premiership dođe Sergio Ramos.