Hokej na ledu

NHL: Sve četiri pobjede gostiju

Twitter / ‏@AnaheimDucks

Sinoć su u NHL-u odigrane četiri utakmice i u svima su slavili gosti

Nashville Predators (14-12-5) su u raspucavanju sa 2-1 pobijedili Philadelphia Flyerse, a vratar Pekka Rinne je za pobjedu upisao 31 obranu.

Prvi gol na utakmici zabio je za Flyerse Andrew McDaonald u prvoj trećini, a Filip Forsberg izjednačuje na 1-1 u zadnjoj.

Anaheim Ducks (17-11-5) su sa 3-2 bili bolji od Toronto Maple Leafsa, a pobjednički gol zabio je Cam Fowlernešto manje od sedam minuta prije kraja. Vratar Ducksa John Gibson imao je 33 obrane, dok je vratar Maple Leafsa Frederik Andersen obranio 25 udaraca.

Prva trećina je prošla bez pogodaka, a u drugoj za Toronto zabija Auston Matthews da bi nešto kasnije Ryan Getzlaf izjednačio.

U zadnjoj trećini Nick Ritchie dovodi Anaheim u viodstvo, ali onda Nazem Kadri izjednačuje. Fowler pogađa za pobjedu.

Edmonton Oilers (17-12-5) su u produžetku sa 3-2 bili bolji od St. Louis Bluesa, a pobjednički gol je nešto više od dvije minute prije kraja tog zadnjeg dijela utakmice zabio Ryan Nugent Hopkins.

Strijelci za St. Louis bili su Kyle Brodziak i Vladimir Tarasenko, a za Edmonton Tyler Pitlick i Patrick Maroon.

Pobjedu u gostima upisali su i Calgary Flames (17-15-2) koji su sa 4-2 pobijedili Arizona Coyotes.

Pogotke za Calgary postigli su Mikael Backlund, Troy Brouwer, Kris Versteeg i TJ Brodie, dok su za Arizonu strijelci bili Christian Dvorak i Ryan White.