Nogomet, Serie A

Italija: Verona pobijedila Milan i ispala

U derbiju 35. kola talijanskog nogometnog prvenstva igranog u ponedjeljak na nacionalni praznik, Dan oslobođenja Italije, Roma je na Olimpijskom stadionu u Rimu svladala Napoli sa 1-0 (0-0), a taj je ishod označio kako je Juventus i teoretski osigurao peti uzastopni, a ukupno 32. naslov prvaka Italije.

Juventus je u nedjelju kao gost svladao Fiorentinu sa 2-1 (1-0), te mu je za potvrdu naslova u ponedjeljak trebala mala pomoć Rome, odnosno da Napoli ne pobijedi. To se i dogodilo, pa je Juventus sa 85 bodova postao neuhvatljiv za drugi Napoli koji je ostao na 73 boda, dok je treća Roma stigla do 71 boda.

Strijelac jedinog gola bio je Radja Nainggolan u 89. minuti susreta.

Ivan Strinić poraz Napolija odgledao je s klupe za pričuve.

Verona je usprkos 2-1 (0-1) pobjedi protiv Milana i teoretski izgubila sve izglede za ostanak jer je u posljednjem dvoboju kola Carpi na svom terenu svladao Empoli sa 1-0 (0-0).

Milan je poveo u Veroni golom Meneza (21), no u nastavku su Pazzini (72-11m) iz kaznenog udarca i Siligardi (90+5) iz slobodnog udarca preokrenuli rezultat. Ante Rebić igrao je za Veronu do 39. minute.

Posljednja Verona je tako stigla do 25 bodova, ali 17. Carpi joj je potom minimalnom pobjedom protiv Empolija golom Lasagne (85) pobjegao na nedostižnih 10 bodova.

Carpi sada ima tri boda više od 18. Palerma, te pet više od 19. Frosinonena koji se nalaze u zoni ispadanja.