Mobilne aplikacije
Facebook i Google dominiraju na listi najpopularnijih aplikacija
Prema istraživanju tvrtke Nielsen, na listi najpopularnijih mobilnih aplikacija među američkim korisnicima tijekom 2016. godine dominirale su Facebookove i Googleove aplikacije
Tvrtka Nielsen za kraj godine pripremila je listu najpopularnijih aplikacija za mobilne uređaje tijekom 2016. godine među američkim korisnicima, piše Bug.
Najpopularnija svjetska društvena mreža Facebook, najpopularnija je i među korisnicima mobilnih uređaja u SAD-u. Njezina službena mobilna aplikacija predvodi Nielsenovu listu s oko 146 milijuna jedinstvenih korisnika. Facebookov Messenger ima gotovo 130 milijuna jedinstvenih korisnika.
Na listi se potom nalaze Googleove aplikacije, YouTube (s 114 milijuna jedinstvenih korisnika), Google Maps (s 106 milijuna jedinstvenih korisnika), Google Search (s 104 milijuna korisnika), Google Play (100 milijuna korisnika) i Gmail (89 milijuna korisnika). Na osmom mjestu nalazi se Facebookov Instagram (s 75 milijuna jedinstvenih korisnika).
Deveto i deseto mjesto zauzimaju Apple Music (68 milijuna korisnika) te Amazon App (66 milijuna korisnika). Dakle, vidljivo je kako Facebook i Google u potpunosti dominiraju ovom listom.
Što se tiče uređaja na kojima se vrte sve navedene aplikacije u SAD-u, tijekom trećeg kvartala 2016. godine dominirala je platforma Android s udjelom od 53%, Appleov iOS ima tržišni udio od 45%, Windows Phone ima udio od 2%, dok BlackBerry ima udio od 1%.
Vezane vijesti
-
Američka savezna država Washington u ponedjeljak je najavila tužbu protiv Googlea i Facebooka koje krivi za kršenje lokalnog zakona o političkom oglašavanju
-
Izdavači nisu najsretniji s Facebookom i Googleom, ali potonji im je ipak draži u situaciji kad već trebaju birati kome se prikloniti da bi izvukli kakvu takvu korist. Zato Google i jest prestigao Facebook kad se radi o „upućenom prometu“ (eng., referral traffic)
-
Android operativni sustav kao veliku prednost ima to što je otvoreni projekt. Ujedno, to mu je i najveća mana jer nisu svi željni plasirati korisne aplikacije na tržište, neki bi rado zaradili na ilegalan način
-
Google se nakon godine dana testiranja odlučio posebno fokusirati na mobilnu tražilicu, koja temelje svog enginea ima u tražilici kakva postoji u web varijanti za računala
Izdvojeno
-
17.siječnja u 10:00 sati u HNK Zadar još jedna Kava s glumcima - imate priliku upoznati Alena Liverića!
-
Kako kukci znaju kada trebaju ići u hibernaciju, gdje i kako provode hladne periode – priču za The Conversation donosi doktorandica zoologije sa Sveučilišta u Stockholmu Anna Brødsgaard Shoshan.
-
Poziv za prijavu aktivnosti/projekata koji se odnose na kulturne, sportske, znanstvene i edukacijske aktivnosti te su isključivo namijenjene studentima vrijedi do kraja siječnja.
-
Svi koji imaju slab sluh, ali ne nose slušni aparat, trebali bi razmisliti još jednom jer je utvrđeno da pomaže ljudima da žive dulje, prema Sveučilištu Južne Kalifornije (USC).
Reci što misliš!