Koža pamti:
Kako sunčeve zrake mogu trajno oštetiti vaše lice?
Zaštita od sunca je izuzetno bitna jer ona stara uzrečica "koža pamti" zbilja nije pričanje u prazno. Predugo izlaganje sunčevim zrakama može ostaviti trajne posljedice na vašoj koži.
Ako imate hormonalnih problema, postoji velika mogućnost da vam dijelovi kože lica nisu dovoljno pigmentirani ili su čak hiperpigmentirani pa vam sunčanje može donijeti smeđe ili bijele fleke po licu. Ta se hipersenzibilnost pigmenta kože naziva melazma, a do nje može doći i u trudnoći. Ove fleke nažalost ostaju trajno na vašoj koži i jako ih se teško riješiti.
Ako ste se spletom događaja susreli s melazmom, rješenje postoji, no proces oporavka kože je poprilično dug pa morate biti uporni. Svaku večer i svako jutro prije uobičajene kreme za lice na kožu lica utapkajte retinol, glikolnu kiselinu ili vitamin C, prenosi Marie Claire.
Ako se namjeravate izlagati suncu, čak i minimalno, obavezno nanesite kremu sa zaštitnim faktorom 50.
Sve u svemu, budite uporni i ponavljajte ovu rutinu oporavka kože sve dok ne budete zadovoljni rezultatom, piše Index.
Ako ste među sretnicima kojima se ovo nije dogodilo, ne zanemarujte važnost SPF faktora i izbjegavajte sunce što je više moguće.
Vezane vijesti
-
Kozmetička industrija nam nudi more proizvoda za sunčanje, od kojih su mnogi štetni za zdravlje. Dobro je znati da postoji prirodna i bezopasna alternativa u obliku prirodnih ulja i minerala.
-
Svatko od nas je drugačiji, pa tako ima i drugačiji tip kože. I dok je netko izrazito svijetle puti, drugima je dovoljno samo nekoliko sunčanja da postignu preplanulu boju. Zato i univerzalna pravila oko zaštite kože od sunca ne vrijede za svih jednako
-
-
Stručnjaci savjetuju: nanesite sredstvo za zaštitu od sunca minimalno 30 minuta prije izlaska na snijeg
Izdvojeno
-
U derbiju 17. kola prvenstva Hrvatske za košarkaše Zadar je kao domaćin svladao Split sa 59-54 (21-12, 13-18, 15-18, 10-6).
-
17.siječnja u 10:00 sati u HNK Zadar još jedna Kava s glumcima - imate priliku upoznati Alena Liverića!
-
Kako kukci znaju kada trebaju ići u hibernaciju, gdje i kako provode hladne periode – priču za The Conversation donosi doktorandica zoologije sa Sveučilišta u Stockholmu Anna Brødsgaard Shoshan.
-
Poziv za prijavu aktivnosti/projekata koji se odnose na kulturne, sportske, znanstvene i edukacijske aktivnosti te su isključivo namijenjene studentima vrijedi do kraja siječnja.
Reci što misliš!