U piling ide sve - od meda do jagoda
'Domaćim' pilingom protiv sitnih bora i mitesera
Gelovi za tuširanje ponekad ne mogu ukloniti sve nečistoće pa je zato piling jedino rješenje. Ako ste kavom krijepili samo dušu, neka ovaj napitak postane vaš eliksir ljepote
Kvalitetan piling osnova je njege kože jer se njime odstranjuju odumrle stanice te potiče prokrvljenost i prirodno obnavljanje površinskog sloja, piše 24sata.hr
Rezultat je čišća, mlađa i blistavija koža. Kako biste vratili koži sjaj i mekoću, ne trebate ići na skupe tretmane - sastojke možete pronaći u kuhinji. Pritom treba samo imati na umu kako se pilingom tretira očišćena koža, i to laganim, kružnim pokretima, te da su iritirana koža i peckanje znakovi da ste pretjerali.
Također, valja pripaziti da piling bude blag i prilagođen tipu kože. Za suhu kožu pomiješajte po pola žlice meda, kave, maslinova ulja i kiselog vrhnja. Masnoj koži odgovara smjesa od morske soli i limunova soka te piling od žličice morske soli, malo kiselog vrhnja, jogurta ili meda. A problematičnu kožu sklonu aknama valja tretirati smjesom od sode bikarbone i vode koja se na licu drži 20 minuta pa ispere mlakom vodom.
Suha koža čisti se rjeđe
Svaki tip kože traži svoj piling i učestalost primjene tretmana. Normalnu i mješovitu kožu treba tretirati dvaput na tjedan, masnu te kožu sklonu aknama triput, a suhu se preporučuje čistiti samo jedanput na tjedan.
Tretmani za tijelo grubi su za lice
Prema licu treba biti izuzetno nježan jer osjetljivijoj koži lica ne odgovaraju grubi i oštri tretmani koji se primjenjuju na tijelu. Smrvljena zrna često su zupčasta te mogu oštetiti kožu. Zato ta zrnca možete zamijeniti praškom za pecivo.
Gotovo svaki piling, bez obzira na tip kože, može se sastojati od jedne ili više namirnica. Od čudesnog meda, usitnjenih badema, zobenog brašna i mekoga smeđeg šećera do jogurta, limuna, jagoda i papaje.
Med vraća mekoću nježnim usnama
Tanku kožu usana možete tretirati i četkicom za zube. Piling treba nanijeti na suhe usnice, nježno ih istrljati pa isprati mlakom vodom. Izmiješajte žlicu meda i žlicu praška za pecivo ili malo kristalnog šećera i vazelina pa nanesite na usne.
Celulit će nestati uz malo kave
Gelovi za tuširanje ponekad ne mogu ukloniti sve nečistoće pa je zato piling jedino rješenje. Ako ste kavom krijepili samo dušu, neka ovaj napitak postane vaš eliksir ljepote. Osim kao sjajno sredstvo protiv celulita, njezina zrnca mogu odstraniti mrtve stanice, učvrstiti kožu i očistiti prištiće na dekolteu. Četvrtinu šalice mljevene kave izmiješajte sa žlicom maslinova ulja pa nešto jačim kružnim pokretima masirajte tijelo (ako imate suhu kožu, budite nježniji) kako bi piling mogao prodrijeti duboko u kožu. Piling od kave može se doraditi dodavanjem pola šalice zelenog čaja te bademova ili jojobina ulja.
Podjednako učinkovit sastojak je i morska sol, koja obiluje mineralima, aminokiselinama i vitaminima nužnima za snažnu izmjenu tvari u koži. Dovoljno je u zdjelici pomiješati malo soli i vode, a za pravi spa doživljaj može se pomiješati s uljima, osobito onim od marelice.
Banana se brine za zanosan dekolte
Kako bi zadržala čvrstoću i elastičnost, tanku i osjetljivu kožu dekoltea valja tretirati pilingom jedanput na tjedan. Nježno, a dovoljno snažno, djelovat će domaći piling od zgnječene banane s dvije žlice zobi te čajne žlice meda i mlijeka.
Suhi piling pregrub je za suhu kožu
Iako je piling najčešće kremast te se nanosi na mokru kožu, može se nanijeti i na suhu kožu. I piling može biti suhi, odnosno bez dodataka tekućih sastojaka poput mlijeka, meda ili jogurta. No suhi piling nije dobar za osjetljivu kožu zato što je grub.
Limun i jojoba njeguju stopala
Citrusni piling koji ćete dobiti miješanjem pola šalice njegujućeg jojobina ulja, šalice soli za kupanje, limunova soka i triju kapi aromatičnog ulja idealan je za tvrđu kožu stopala. Ulje od stabla čajevca sjajno rješava problem neugodnih mirisa.
Brzi piling za sve tipove kože
Sastojci: 2 žlice smeđeg šećera, 2 žlice mljevene zobi, 2 žlice gela od aloe vere, žlica meda, žličica limunova soka, žličica bademova ili maslinova ulja
Sameljite zob i pomiješajte sastojke. Nanesite smjesu na vlažnu kožu tijekom tuširanja.
Domaći luksuz za izrazito suhu kožu
Sastojci: 4 žlice meda, 6 žlica maslinova ulja, 2 žlice kakaa, pola šalice sirovog i pola šalice kristalnog šećera, 10 žlica vode, 6 kapi ulja od metvice
Pomiješajte med, maslinovo ulje i kakao. U drugoj zdjeli pomiješajte ostale sastojke pa sjedinite. Ulje od metvice dodajte na kraju.
Borovnicama protiv starenja
Sastojci: 440 grama smeđeg šećera, dvije žličice zgnječenih borovnica, tri žličice limunova soka
Pomiješajte sastojke u kompaktnu smjesu. Nanesite na suhu kožu jer se šećer neće otapati. Isperite mlakom vodom.
Vezane vijesti
-
Možete isprobati koliko god krema i kozmetičkih preparata želite, ali postoje određeni fizički učinci starenja na našu kožu koji se ne mogu zaustaviti. Ono što jedemo i pijemo ima veliku ulogu u tome kako naša koža stari pa do određene mjere možemo kontrolirati brzinu starenja.
-
Vaša razina stresa izravno utječe na vaš ten, s prištićima, pojačanim pojavama ekcema i uobičajenim problemima prije starenja. Prema stručnjacima The Beauty Chefa, ljudima koji su pod stresom prijeti i veću vjerojatnost da će zbog toga imati suhu kožu, podočnjake i natečene oči.
-
Kvaliteta se računa podjednako kao kvantiteta. Primijenite nekoliko trikova koji će vam omogućiti da se probudite svježi i lijepi
-
Konzumacija voća i povrća bogatog karotenoidima može ostaviti traga na vašoj koži, dajući joj zlatni sjaj, a ujedno će poboljšati vaš imunitet i zaštititi reproduktivni sustav!
Izdvojeno
-
U organizaciji Ravnateljstva Civilne zaštite Ministarstva unutarnjih poslova, u POU Dom na žalu u Preku održana je edukacija o sustavu Civilne zaštite.
-
U organizaciji Općine Preko i TZO Preko, 13. prosinca, na blagdan sv. Luce, u sportskoj dvorani OŠ Valentina Klarina u Preku u 20 sati održat će se Adventski koncert Klape Sv. Juraj Hrvatske ratne mornarice.
-
U petak, 15. studenoga, u Kneževom dvoru u Pagu održano je edukativno predavanje pod nazivom "Iznajmljivanje smještaja u domaćinstvu - kako dalje?", u organizaciji Turističke zajednice Grada Paga i Turistička Zajednica Povljana
-
Litij-ionske baterije postale su ključan dio modernih tehnologija, pružajući energiju našim mobilnim uređajima, prijenosnim računalima, električnim vozilima, sustavima za pohranu energije u kućanstvima pa čak i istraživanju svemira.
Dodavanje novih komentara je onemogućeno.